Magazyn energii SolaX z EMS: jak wykorzystać więcej własnej energii w domu i firmie
Jak dobrać magazyn energii SolaX z EMS? Wyjaśniamy działanie SolaXCloud i XHub, porównujemy cztery konfiguracje...
| Producent | |
|---|---|
| Pojemność | |
| Ilość cykli ładowania | |
| Typ ogniwa bateryjnego | |
| Napięcie modułu | |
| CAN | |
| Gwarancja | |
| Szerokość netto | |
| Głębokość netto | |
| Wysokość netto | |
| Waga | 63,15 kg |
| CN | 85076000 |
| Producent | |
|---|---|
| Pojemność | |
| Ilość cykli ładowania | |
| Typ ogniwa bateryjnego | |
| Napięcie modułu | |
| CAN | |
| Gwarancja | |
| Szerokość netto | |
| Głębokość netto | |
| Wysokość netto | |
| Waga | 63,15 kg |
| CN | 85076000 |
Trójfazowy komercyjny i przemysłowy system magazynowania energii SolaX Split C&I z serii X3-AELIO to zaawansowane rozwiązanie zaprojektowane z myślą o elastycznej konfiguracji i wysokiej wydajności. System łączy falownik hybrydowy o mocy od 49,9 kW do 61 kW z modularnymi akumulatorami LFP, oferując pojemność magazynowania od 38,4 kWh do 215 kWh. Zapewnia niezawodne zasilanie awaryjne, obsługę trudnych warunków środowiskowych oraz inteligentne zarządzanie energią w scenariuszach komercyjnych.
Ten system jest przeznaczony dla firm, obiektów komercyjnych oraz przemysłowych poszukujących niezależności energetycznej, optymalizacji kosztów zakupu prądu (szczytowanie obciążenia, autokonsumpcja) oraz niezawodnego zasilania rezerwowego. Dzięki modułowej budowie i szerokim możliwościom rozbudowy, X3-AELIO stanowi idealny wybór dla przedsiębiorstw planujących stopniowy rozwój swojej infrastruktury energetycznej.
| Parametr | X3-AELIO-49.9K | X3-AELIO-49.9K-P | X3-AELIO-50K | X3-AELIO-60K | X3-AELIO-61K |
|---|---|---|---|---|---|
| Wejście PV | |||||
| Maks. zalecana moc generatora PV (kWp) | 100 | 120 | 100 | 120 | 120 |
| Maks. napięcie wejściowe PV (V) | 1000 | 1000 | 1000 | 1000 | 1000 |
| Znamionowe napięcie wejściowe PV (V) | 650 | 650 | 650 | 650 | 650 |
| Zakres napięcia MPPT (V) | 160–950 | 160–950 | 160–950 | 160–950 | 160–950 |
| Napięcie startowe (V) | 180 | 180 | 180 | 180 | 180 |
| Liczba trackerów MPPT / liczba ciągów na MPPT | 5 / 2 | 6 / 2 | 5 / 2 | 6 / 2 | 6 / 2 |
| Maks. prąd wejściowy na MPPT (A) | 40 | 50 | 40 | 50 | 50 |
| Maks. prąd zwarciowy na MPPT (A) | 50 | 60 | 50 | 60 | 60 |
| Wejście i wyjście AC (tryb sieciowy) | |||||
| Znamionowa moc wyjściowa (kW) | 49,9 | 49,9 | 50,0 | 60,0 | 61,0 |
| Znamionowy prąd wyjściowy (A) | 75,7 @ 220 V / 72,4 @ 230 V | 75,7 @ 220 V / 72,4 @ 230 V | 75,8 @ 220 V / 72,5 @ 230 V | 91,0 @ 220 V / 87,0 @ 230 V | 92,5 @ 220 V / 88,5 @ 230 V |
| Maks. moc pozorna wyjściowa (kVA) | 49,9 | 49,9 | 55,0 | 66,0 | 66,0 |
| Maks. ciągły prąd wyjściowy (A) | 75,7 @ 220 V / 72,4 @ 230 V | 75,7 @ 220 V / 72,4 @ 230 V | 83,4 @ 220 V / 79,8 @ 230 V | 100,0 @ 220 V / 95,7 @ 230 V | 100,0 @ 220 V / 95,7 @ 230 V |
| Znamionowe napięcie AC (V) | 3/N/PE, 220/380 V; 230/400 V | 3/N/PE, 220/380 V; 230/400 V | 3/N/PE, 220/380 V; 230/400 V | 3/N/PE, 220/380 V; 230/400 V | 3/N/PE, 220/380 V; 230/400 V |
| Znamionowa częstotliwość AC (Hz) | 50 / 60 | 50 / 60 | 50 / 60 | 50 / 60 | 50 / 60 |
| Zakres częstotliwości AC (Hz) | 50 ± 5 / 60 ± 5 | 50 ± 5 / 60 ± 5 | 50 ± 5 / 60 ± 5 | 50 ± 5 / 60 ± 5 | 50 ± 5 / 60 ± 5 |
| Regulowany współczynnik mocy | ~1 (0,8 wyprzedzający do 0,8 opóźniający) | ~1 (0,8 wyprzedzający do 0,8 opóźniający) | ~1 (0,8 wyprzedzający do 0,8 opóźniający) | ~1 (0,8 wyprzedzający do 0,8 opóźniający) | ~1 (0,8 wyprzedzający do 0,8 opóźniający) |
| Współczynnik odkształceń harmonicznych THDi (moc znamionowa) (%) | < 3 | < 3 | < 3 | < 3 | < 3 |
| Akumulator | |||||
| Typ akumulatora | LFP (LiFePO4) | LFP (LiFePO4) | LFP (LiFePO4) | LFP (LiFePO4) | LFP (LiFePO4) |
| Zakres napięcia akumulatora (V) | 180–820 | 180–820 | 180–820 | 180–820 | 180–820 |
| Maks. prąd ładowania / rozładowania (A) | 160 (80 × 2) | 160 (80 × 2) | 160 (80 × 2) | 160 (80 × 2) | 160 (80 × 2) |
| Wyjście EPS (tryb awaryjny / off-grid) | |||||
| Znamionowe napięcie i częstotliwość EPS | 3/N/PE, 220/380 V, 50/60 Hz; 230/400 V, 50/60 Hz | 3/N/PE, 220/380 V, 50/60 Hz; 230/400 V, 50/60 Hz | 3/N/PE, 220/380 V, 50/60 Hz; 230/400 V, 50/60 Hz | 3/N/PE, 220/380 V, 50/60 Hz; 230/400 V, 50/60 Hz | 3/N/PE, 220/380 V, 50/60 Hz; 230/400 V, 50/60 Hz |
| Znamionowa moc wyjściowa EPS (kVA) | 49,9 | 49,9 | 50,0 | 60,0 | 61,0 |
| Maks. moc wyjściowa EPS (kVA) | 75 (10 s) | 75 (10 s) | 75 (10 s) | 90 (10 s) | 90 (10 s) |
| Czas przełączenia (ms) | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 |
| Sprawność | |||||
| Sprawność maksymalna (%) | 98,0 | 98,0 | 98,0 | 98,0 | 98,0 |
| Sprawność europejska (%) | 97,2 | 97,2 | 97,2 | 97,2 | 97,2 |
| Zabezpieczenia | |||||
| Zabezpieczenie przed zbyt wysokim/niskim napięciem | Tak | Tak | Tak | Tak | Tak |
| Zabezpieczenie izolacji DC | Tak | Tak | Tak | Tak | Tak |
| Zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją DC | Tak | Tak | Tak | Tak | Tak |
| Monitorowanie sieci | Tak | Tak | Tak | Tak | Tak |
| Monitorowanie składowej stałej DC | Tak | Tak | Tak | Tak | Tak |
| Monitorowanie prądu zwrotnego | Tak | Tak | Tak | Tak | Tak |
| Wykrywanie prądu różnicowego | Tak | Tak | Tak | Tak | Tak |
| Zabezpieczenie przed przegrzaniem | Tak | Tak | Tak | Tak | Tak |
| Aktywna ochrona przed pracą wyspową | Tak | Tak | Tak | Tak | Tak |
| Ochrona przeciwprzepięciowa (DC/AC) | Typ II / Typ II | Typ II / Typ II | Typ II / Typ II | Typ II / Typ II | Typ II / Typ II |
| Wyłącznik różnicowo-łukowy (AFCI) | Opcjonalnie | Opcjonalnie | Opcjonalnie | Opcjonalnie | Opcjonalnie |
| Pomocnicze zasilanie AC (APS) | Wbudowane | Wbudowane | Wbudowane | Wbudowane | Wbudowane |
| Przesunięcie częstotliwości | Tak | Tak | Tak | Tak | Tak |
| Dane ogólne falownika | |||||
| Stopień ochrony | IP66 | IP66 | IP66 | IP66 | IP66 |
| Zakres temperatury pracy (°C) | -35 ~ 60 (obniżenie mocy > +45) | -35 ~ 60 (obniżenie mocy > +45) | -35 ~ 60 (obniżenie mocy > +45) | -35 ~ 60 (obniżenie mocy > +45) | -35 ~ 60 (obniżenie mocy > +45) |
| Maks. wysokość bezwzględna (m) | 3000 | 3000 | 3000 | 3000 | 3000 |
| Wilgotność względna (%) | 0 ~ 100 (z kondensacją) | 0 ~ 100 (z kondensacją) | 0 ~ 100 (z kondensacją) | 0 ~ 100 (z kondensacją) | 0 ~ 100 (z kondensacją) |
| Kategoria przepięciowa | Sieć: III, Akumulator: II, PV: II | Sieć: III, Akumulator: II, PV: II | Sieć: III, Akumulator: II, PV: II | Sieć: III, Akumulator: II, PV: II | Sieć: III, Akumulator: II, PV: II |
| Wymiary (szer. × wys. × gł.) (mm) | 670 × 820 × 257 | 670 × 820 × 257 | 670 × 820 × 257 | 670 × 820 × 257 | 670 × 820 × 257 |
| Waga netto (kg) | < 100 | < 105 | < 100 | < 105 | < 105 |
| Sposób chłodzenia | Inteligentne chłodzenie powietrzem | Inteligentne chłodzenie powietrzem | Inteligentne chłodzenie powietrzem | Inteligentne chłodzenie powietrzem | Inteligentne chłodzenie powietrzem |
| Interfejsy komunikacyjne | RS485, CAN-BMS, CAN-Parallel, USB, DI×2, DO×1, RCR, DRM | RS485, CAN-BMS, CAN-Parallel, USB, DI×2, DO×1, RCR, DRM | RS485, CAN-BMS, CAN-Parallel, USB, DI×2, DO×1, RCR, DRM | RS485, CAN-BMS, CAN-Parallel, USB, DI×2, DO×1, RCR, DRM | RS485, CAN-BMS, CAN-Parallel, USB, DI×2, DO×1, RCR, DRM |
| Topologia | Beztransformatorowa | Beztransformatorowa | Beztransformatorowa | Beztransformatorowa | Beztransformatorowa |
| Certyfikaty | CE, VDE4105, G99, AS4777, EN50549, CEI 0-21, IEC61727, PEA/MEA, NRS-097-2-1, RD1699, TOR | CE, VDE4105, G99, AS4777, EN50549, CEI 0-21, IEC61727, PEA/MEA, NRS-097-2-1, RD1699, TOR | CE, VDE4105, G99, AS4777, EN50549, CEI 0-21, IEC61727, PEA/MEA, NRS-097-2-1, RD1699, TOR | CE, VDE4105, G99, AS4777, EN50549, CEI 0-21, IEC61727, PEA/MEA, NRS-097-2-1, RD1699, TOR | CE, VDE4105, G99, AS4777, EN50549, CEI 0-21, IEC61727, PEA/MEA, NRS-097-2-1, RD1699, TOR |
| System i moduł akumulatora (TSYS-HR76 / TB-HR76) | |||||
| Zakres pojemności systemu (kWh) | 38,4 – 215,0 | 38,4 – 215,0 | 38,4 – 215,0 | 38,4 – 215,0 | 38,4 – 215,0 |
| Model modułu akumulatora | TB-HR76 | TB-HR76 | TB-HR76 | TB-HR76 | TB-HR76 |
| Pojemność / Napięcie znamionowe modułu | 7,68 kWh / 51,2 V (150 Ah) | 7,68 kWh / 51,2 V (150 Ah) | 7,68 kWh / 51,2 V (150 Ah) | 7,68 kWh / 51,2 V (150 Ah) | 7,68 kWh / 51,2 V (150 Ah) |
| Wymiary modułu akumulatora (szer. × wys. × gł.) (mm) | 450 × 170 × 580 | 450 × 170 × 580 | 450 × 170 × 580 | 450 × 170 × 580 | 450 × 170 × 580 |
| Waga modułu akumulatora (kg) | 60 | 60 | 60 | 60 | 60 |
| Model jednostki sterującej BMS | TBMS-R76 | TBMS-R76 | TBMS-R76 | TBMS-R76 | TBMS-R76 |
| Wymiary jednostki BMS (szer. × wys. × gł.) (mm) | 450 × 180 × 580 | 450 × 180 × 580 | 450 × 180 × 580 | 450 × 180 × 580 | 450 × 180 × 580 |
| Waga jednostki BMS (kg) | 19,2 | 19,2 | 19,2 | 19,2 | 19,2 |
| Żywotność w cyklach (90% DOD) | ≥ 6000 (@ 25°C ± 2°C, 0,5C/0,5C, 70% EOL) | ≥ 6000 (@ 25°C ± 2°C, 0,5C/0,5C, 70% EOL) | ≥ 6000 (@ 25°C ± 2°C, 0,5C/0,5C, 70% EOL) | ≥ 6000 (@ 25°C ± 2°C, 0,5C/0,5C, 70% EOL) | ≥ 6000 (@ 25°C ± 2°C, 0,5C/0,5C, 70% EOL) |
| Sprawność akumulatora w obie strony (%) | 95 | 95 | 95 | 95 | 95 |
* Wartości znamionowe prądu i mocy wyjściowej mogą ulec ograniczeniu (derating) w zależności od temperatury otoczenia lub stanu naładowania akumulatora (SOC).
Jak dobrać magazyn energii SolaX z EMS? Wyjaśniamy działanie SolaXCloud i XHub, porównujemy cztery konfiguracje...
Z ogromną przyjemnością informujemy, że do oferty hurtowni 7 SUN dołączyły produkty renomowanej marki SolaX...
Niezbędne pliki cookie wymagane do prawidłowego działania strony internetowej.
Pliki cookie, które pomagają nam zrozumieć, jak odwiedzający korzystają z naszej strony internetowej.
Pliki cookie używane do dostarczania spersonalizowanych reklam.
Pliki cookie umożliwiające ulepszoną funkcjonalność i personalizację.