Moduł bateryjny – DEYE – SE-F12 – MAX – 11,8 kWh – LV
| Producent | |
|---|---|
| Pojemność | |
| Ilość cykli ładowania | |
| Typ ogniwa bateryjnego | |
| Napięcie modułu | |
| Prąd ładowania | |
| Prąd rozładowania | |
| Wymagana liczba modułów | |
| Głębokość rozładowania | |
| CAN 2.0 | |
| RS485 | |
| Gwarancja | |
| Szerokość netto | |
| Głębokość netto | |
| Wysokość netto | |
| Waga | 109 kg |
| CN | 85076000 |
Brutto
Szczegóły produktu
| Producent | |
|---|---|
| Pojemność | |
| Ilość cykli ładowania | |
| Typ ogniwa bateryjnego | |
| Napięcie modułu | |
| Prąd ładowania | |
| Prąd rozładowania | |
| Wymagana liczba modułów | |
| Głębokość rozładowania | |
| CAN 2.0 | |
| RS485 | |
| Gwarancja | |
| Szerokość netto | |
| Głębokość netto | |
| Wysokość netto | |
| Waga | 109 kg |
| CN | 85076000 |
Deye SE-F5 / SE-F12 / SE-F16
Nowoczesna seria magazynów energii Deye SE-F (obejmująca modele SE-F5, SE-F12, SE-F16 oraz wersje Plus, Pro i Max) to zaawansowane rozwiązanie ESS oparte na bezpiecznej technologii litowo-żelazowo-fosforanowej (LiFePO4). System zapewnia nominalne napięcie 51,2 V oraz oferuje pojemność nominalną w zakresie od 5,12 kWh do 16 kWh w zależności od wybranego wariantu. Dzięki elastycznej skalowalności, wysokiej wydajności oraz inteligentnemu zarządzaniu, pakiety te stanowią niezawodne wsparcie dla domowych i komercyjnych instalacji fotowoltaicznych.
Najważniejsze cechy Deye SE-F5 / SE-F12 / SE-F16:
- Zaawansowany system BMS: Zintegrowany system zarządzania akumulatorem z aktywnym bezpiecznikiem oraz kompleksową ochroną pracy.
- Wysoka wydajność i tranzystory MOSFET GaN: Zapewniają ładowanie i rozładowanie do 1,2C (w wybranych modelach) przy redukcji strat energii o 50% i zwiększonej odporności na wysokie temperatury.
- Optymalizowana gęstość energii: Zintegrowany układ pakietu zmniejsza straty liniowe i maksymalizuje efektywność przestrzenną.
- Elastyczna rozbudowa systemu: Możliwość łączenia równolegle do 32 sztuk urządzeń (a nawet do 64 sztuk przy użyciu opcjonalnego modułu CAN-Box).
- Szeroki zakres temperatur pracy: Niezawodne działanie w warunkach od -20°C do 55°C wspierane przez naturalne chłodzenie lub opcjonalne systemy ogrzewania.
- Wszechstronne opcje montażu i komunikacja: Obsługa montażu na ścianie, na podłodze lub w układzie piętrowym oraz bogate interfejsy CAN2.0, RS485 i łączność Bluetooth z dedykowaną aplikacją.
Dla kogo jest to dobry wybór?
Seria magazynów energii Deye SE-F jest idealnym wyborem dla inwestorów poszukujących skalowalnych i niezawodnych systemów składowania energii do zastosowań domowych oraz komercyjnych. Dzięki zróżnicowanym pojemnościom (od 5,12 do 16 kWh), wysokiej odporności na warunki środowiskowe (wybrane modele w klasie ochrony IP65) oraz możliwości rozbudowy i integracji z inteligentnymi systemami zarządzania energią, rozwiązanie to doskonale sprawdza się zarówno w nowych, jak i modernizowanych instalacjach fotowoltaicznych dążących do pełnej niezależności energetycznej.
| Parametr | SE-F5 | SE-F5 Plus | SE-F5 Pro | SE-F12 | SE-F12 Max | SE-F16 | SE-F16 Max |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Główne parametry | |||||||
| Skład chemiczny akumulatora | LiFePO4 | LiFePO4 | LiFePO4 | LiFePO4 | LiFePO4 | LiFePO4 | LiFePO4 |
| Pojemność nominalna (Ah) | 100 | 100 | 100 | 230 | 230 | 314 | 314 |
| Skalowalność [1] | Maks. 32 szt. równolegle | Maks. 32 szt. równolegle | Maks. 32 szt. równolegle | Maks. 32 szt. równolegle | Maks. 32 szt. równolegle | Maks. 32 szt. równolegle | Maks. 32 szt. równolegle |
| Napięcie nominalne (V) | 51,2 | 51,2 | 51,2 | 51,2 | 51,2 | 51,2 | 51,2 |
| Zakres napięcia roboczego (V) | 44,8 – 57,6 | 44,8 – 57,6 | 44,8 – 57,6 | 44,8 – 57,6 | 44,8 – 57,6 | 44,8 – 57,6 | 44,8 – 57,6 |
| Energia nominalna (kWh) | 5,12 | 5,12 | 5,12 | 11,8 | 11,8 | 16,0 | 16,0 |
| Zalecany prąd ładowania (A) [2] | 50 | 50 | 50 | 115 | 115 | 157 | 157 |
| Maks. ciągły prąd ładowania (A) [2] | 100 | 100 | 100 | 230 | 230 | 160 | 160 |
| Szczytowy prąd ładowania (A) [2] | 120 (10 s) | 120 (10 s) | 150 (120 s) | 280 (10 s) | 280 (10 s) | 280 (10 s) | 280 (10 s) |
| Zalecany prąd rozładowania (A) [2] | 50 | 50 | 50 | 115 | 115 | 157 | 157 |
| Maks. ciągły prąd rozładowania (A) [2] | 100 | 100 | 100 | 230 | 230 | 160 | 160 |
| Szczytowy prąd rozładowania (A) [2] | 120 (10 s) | 120 (10 s) | 150 (120 s) | 280 (10 s) | 280 (10 s) | 280 (10 s) | 280 (10 s) |
| Inne parametry | |||||||
| Zalecana głębokość rozładowania (% DoD) | 80% DoD | 90% DoD | 90% DoD | 90% DoD | 90% DoD | 90% DoD | 90% DoD |
| Współczynnik ładowania / rozładowania | 1C / 1,2C | 1C / 1,2C | 1C / 1C | 1C / 1C | 1C / 1C | 0,5C / 0,7C | 0,5C / 0,7C |
| Wymiary (szer. × wys. × gł.) (mm) | 370 × 548 × 140 | 370 × 548 × 140 | 404 × 547 × 141 | 400 × 583 × 233 | 464 × 767 × 244,5 | 400 × 708 × 233 | 464 × 914 × 244,5 |
| Przybliżona waga (kg) | 41 | 41 | 44 | 84 | 93 | 109 | 118 |
| Wskaźnik LED / Wyświetlacz | LED (SOC, praca, ochrona) i brzęczyk | LED (SOC, praca, ochrona) i brzęczyk | LED (SOC, praca, ochrona) i brzęczyk | LED (SOC, praca, ochrona) i brzęczyk | LCD (SOC, alarm) | LED (SOC, praca, ochrona) i brzęczyk | LCD (SOC, alarm), LED (praca) |
| Klasa ochrony IP | IP21 | IP21 | IP21 | IP21 | IP65 | IP21 | IP65 |
| Temperatura robocza (°C) | Ładowanie: 0 ~ 55 / Rozładowanie: -20 ~ 55 | Ładowanie: -10 ~ 55 / Rozładowanie: -20 ~ 55 | Ładowanie: 0 ~ 55 / Rozładowanie: -20 ~ 55 | Ładowanie: 0 ~ 55 / Rozładowanie: -20 ~ 55 | Ładowanie: 0 ~ 55 (-20 ~ 55 z opcjonalnym ogrzewaniem) / Rozładowanie: -20 ~ 55 | Ładowanie: 0 ~ 55 / Rozładowanie: -20 ~ 55 | Ładowanie: 0 ~ 55 (-20 ~ 55 z opcjonalnym ogrzewaniem) / Rozładowanie: -20 ~ 55 |
| Temperatura przechowywania (°C) | 0 ~ 35 | 0 ~ 35 | 0 ~ 35 | 0 ~ 35 | 0 ~ 35 | 0 ~ 35 | 0 ~ 35 |
| Wilgotność względna (%) | ≤ 95 (niekondensująca) | ≤ 95 (niekondensująca) | ≤ 95 (niekondensująca) | ≤ 95 (niekondensująca) | ≤ 95 (niekondensująca) | ≤ 95 (niekondensująca) | ≤ 95 (niekondensująca) |
| Maks. wysokość montażu (m) | ≤ 3000 | ≤ 3000 | ≤ 3000 | ≤ 3000 | ≤ 3000 | ≤ 3000 | ≤ 3000 |
| Cykl życia | > 6000 (25°C ± 2°C, 70% EOL) | > 6000 (25°C ± 2°C, 70% EOL) | > 6000 (25°C ± 2°C, 70% EOL) | > 6000 (25°C ± 2°C, 70% EOL) | > 6000 (25°C ± 2°C, 70% EOL) | > 6000 (25°C ± 2°C, 70% EOL) | > 6000 (25°C ± 2°C, 70% EOL) |
| Sposób montażu | Montaż ścienny, podłogowy, piętrowy | Montaż ścienny, podłogowy, piętrowy | Montaż ścienny, podłogowy, piętrowy | Montaż ścienny, podłogowy, piętrowy | Montaż ścienny, podłogowy, piętrowy | Montaż ścienny, podłogowy, piętrowy | Montaż ścienny, podłogowy, piętrowy |
| Komunikacja | CAN2.0, RS485, Bluetooth + aplikacja | CAN2.0, RS485, Bluetooth + aplikacja | CAN2.0, RS485, moduł opcjonalny (Wi-Fi + Bluetooth + aplikacja) | CAN2.0, RS485, Bluetooth + aplikacja | CAN2.0, RS485, Bluetooth + aplikacja | CAN2.0, RS485, Bluetooth + aplikacja | CAN2.0, RS485, Bluetooth + aplikacja |
| Okres gwarancji (lata) [3] | 5 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 |
| Przepustowość energii (MWh) [3] | 8 | 16 | 16 | 37 | 37 | 50 | 50 |
| Certyfikacja | UN38.3, MSDS, CE, CB | UN38.3, MSDS, CE, CB, VDE2510-50, CEC | UN38.3, MSDS, CE, CB | UN38.3, CE, CB | UN38.3, CE, CB | UN38.3, CE, CB | UN38.3, CE, CB, UL1973, UL9540A, UL9540-DC, FCC |
[1] Maks. 64 szt. równolegle przy użyciu CAN-Box.
[2] Na prąd ładowania i rozładowania ma wpływ temperatura oraz poziom naładowania (SOC).
[3] Obowiązują warunki gwarancyjne firmy Deye.
Deye tworzy falowniki i rozwiązania hybrydowe, ułatwiające integrację energii słonecznej z magazynowaniem, zapewniając stabilność i optymalną pracę instalacji. Firma Deye oferuje szeroką gamę falowników, które są kompatybilne z różnymi systemami magazynowania energii, co umożliwia elastyczne i efektywne zarządzanie produkcją oraz konsumpcją energii. Rozwiązania hybrydowe Deye pozwalają na jednoczesne wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych oraz z magazynów, co zwiększa niezależność energetyczną i redukuje koszty eksploatacji. Produkty tej marki charakteryzują się wysoką sprawnością, niezawodnością oraz łatwością instalacji, co czyni je atrakcyjnym wyborem zarówno dla klientów indywidualnych, jak i komercyjnych. Deye inwestuje w innowacje, wprowadzając na rynek nowoczesne technologie, które poprawiają wydajność i trwałość falowników oraz systemów magazynowania energii. W rezultacie, rozwiązania Deye przyczyniają się do zwiększenia efektywności energetycznej oraz promują zrównoważony rozwój w sektorze odnawialnych źródeł energii.

