Jak odczytać oznaczenia paneli fotowoltaicznych AIKO?
Poznaj serie Neostar, Comet i Stellar Wybór odpowiednich paneli fotowoltaicznych do Twojej inwestycji jest kluczowy....
| Producent | |
|---|---|
| Model | |
| Moc | |
| Kolor ramy | |
| Sprawność | |
| Tier 1 | |
| Gwarancja produktowa | |
| Gwarancja liniowa | |
| Typ modułu | |
| Typ ogniwa PV | |
| Ilość BusBar | |
| Klasa niepalności | |
| Grubość ramy | |
| Wysokość | |
| Szerokość | |
| Wytrzymałość (Pa) | |
| Długość przewodu (+) | |
| Długość przewodu (-) | 1200 mm |
| Ilość na palecie | |
| Ilość w kontenerze | |
| CN | 85414300 |
| Producent | |
|---|---|
| Model | |
| Moc | |
| Kolor ramy | |
| Sprawność | |
| Tier 1 | |
| Gwarancja produktowa | |
| Gwarancja liniowa | |
| Typ modułu | |
| Typ ogniwa PV | |
| Ilość BusBar | |
| Klasa niepalności | |
| Grubość ramy | |
| Wysokość | |
| Szerokość | |
| Wytrzymałość (Pa) | |
| Długość przewodu (+) | |
| Długość przewodu (-) | 1200 mm |
| Ilość na palecie | |
| Ilość w kontenerze | |
| CN | 85414300 |
AIKO-A-MAH54Mw to moduły fotowoltaiczne z ogniwami typu N w technologii ABC i pojedynczą szybą hartowaną. W zależności od wariantu oferują moc 440–475 W oraz sprawność 22,1–23,8% w warunkach STC. Optymalizacja pracy przy częściowym zacienieniu i odporność na mikropęknięcia uzupełniają parametry serii.
AIKO-A-MAH54Mw to propozycja dla użytkowników instalacji fotowoltaicznych, którzy zwracają uwagę na sprawność modułów i długoterminową gwarancję wydajności. Optymalizacja pracy przy częściowym zacienieniu będzie istotna dla osób, których moduły są częściowo zacieniane, a czarna aluminiowa rama dla użytkowników uwzględniających wygląd instalacji.
| Parametr | AIKO-A440-MAH54Mw | AIKO-A445-MAH54Mw | AIKO-A450-MAH54Mw | AIKO-A455-MAH54Mw | AIKO-A460-MAH54Mw | AIKO-A465-MAH54Mw | AIKO-A470-MAH54Mw | AIKO-A475-MAH54Mw |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dane elektryczne (STC) | ||||||||
| Moc maksymalna (W) | 331 | 335 | 339 | 343 | 346 | 350 | 354 | 358 |
| Napięcie obwodu otwartego (V) | 38,55 | 38,60 | 38,66 | 38,72 | 38,77 | 38,83 | 38,89 | 38,94 |
| Napięcie w punkcie mocy maksymalnej (V) | 32,47 | 32,52 | 32,58 | 32,64 | 32,69 | 32,75 | 32,81 | 32,86 |
| Prąd zwarciowy (A) | 11,26 | 11,34 | 11,42 | 11,50 | 11,52 | 11,55 | 11,58 | 11,60 |
| Prąd w punkcie mocy maksymalnej (A) | 10,22 | 10,32 | 10,41 | 10,51 | 10,61 | 10,71 | 10,80 | 10,90 |
| Sprawność modułu (%) | 22,1% | 22,3% | 22,6% | 22,8% | 23,1% | 23,3% | 23,6% | 23,8% |
| Dane elektryczne (NOCT) | ||||||||
| Moc maksymalna (W) | 331 | 335 | 339 | 343 | 346 | 350 | 354 | 358 |
| Napięcie obwodu otwartego (V) | 38,55 | 38,60 | 38,66 | 38,72 | 38,77 | 38,83 | 38,89 | 38,94 |
| Napięcie w punkcie mocy maksymalnej (V) | 32,47 | 32,52 | 32,58 | 32,64 | 32,69 | 32,75 | 32,81 | 32,86 |
| Prąd zwarciowy (A) | 11,26 | 11,34 | 11,42 | 11,50 | 11,52 | 11,55 | 11,58 | 11,60 |
| Prąd w punkcie mocy maksymalnej (A) | 10,22 | 10,32 | 10,41 | 10,51 | 10,61 | 10,71 | 10,80 | 10,90 |
| Parametry elektryczne i tolerancje | ||||||||
| Tolerancja mocy (%) | 0~ +3% | |||||||
| Tolerancja napięcia obwodu otwartego i prądu zwarciowego (%) | ±3 | |||||||
| Maksymalne napięcie systemowe (V DC) | DC1500V | |||||||
| Maksymalny prąd bezpiecznika szeregowego (A) | 25A | |||||||
| Budowa modułu | ||||||||
| Typ ogniw | N-Type ABC | |||||||
| Liczba ogniw | 108(6*18) | |||||||
| Rodzaj szkła | Szkło hartowane | |||||||
| Grubość szkła (mm) | 3,2 | |||||||
| Rama | Black Anodized aluminum | |||||||
| Przekrój przewodu (mm²) | 4 (IEC) | |||||||
| Rozmiar przewodu (AWG) | 12 (UL) | |||||||
| Długość przewodów (mm) | ±1200 | |||||||
| Stopień ochrony puszki przyłączeniowej | IP68 | |||||||
| Liczba diod obejściowych | 3 | |||||||
| Złącze | Original MC4-EVO2A | |||||||
| Wymiary i waga | ||||||||
| Wymiary (mm) | 1757*1134*30mm | |||||||
| Masa (kg) | 20,6 ±3% | |||||||
| Tolerancja długości (mm) | ±2 | |||||||
| Tolerancja szerokości (mm) | ±2 | |||||||
| Współczynniki temperaturowe (STC) | ||||||||
| Współczynnik temperaturowy prądu zwarciowego (%/°C) | +0,05 | |||||||
| Współczynnik temperaturowy napięcia obwodu otwartego (%/°C) | -0,22 | |||||||
| Współczynnik temperaturowy mocy maksymalnej (%/°C) | -0,26 | |||||||
| Warunki pracy i odporność | ||||||||
| Temperatura pracy (°C) | -40°C – +70°C | |||||||
| Maksymalne obciążenie statyczne z przodu (Pa) | 5400Pa | |||||||
| Maksymalne obciążenie statyczne z tyłu (Pa) | 2400Pa | |||||||
| Średnica gradu w teście (mm) | 25 | |||||||
| Prędkość gradu w teście (m/s) | 23 | |||||||
| Klasa ochronności | Class II | |||||||
| Klasa odporności ogniowej | IEC Class C | |||||||
| Degradacja mocy | ||||||||
| Degradacja w pierwszym roku (%) | ≤1% | |||||||
| Roczna degradacja w latach 2-30 (%) | ≤0,35% | |||||||
| Certyfikaty | ||||||||
| Normy IEC | IEC61215/IEC61730, IEC61701/IEC62716 | |||||||
| Normy ISO | ISO9001: Quality Management System, ISO14001: Environmental Management System, ISO14064: Greenhouse Gas Verification Statement, ISO45001: Occupational Health and Safety Management System | |||||||
| Oznaczenia certyfikacyjne | CE / TÜVRheinland | |||||||
| Gwarancja | ||||||||
| Gwarancja na produkt (lata) | 15 lat | |||||||
Warunki STC: AM1.5, 1000 W/m², 25°C. Warunki NOCT: AM1.5, 800 W/m², 20°C, prędkość wiatru 1 m/s.
Aiko oferuje nowoczesne panele fotowoltaiczne, zaprojektowane z myślą o wysokiej efektywności konwersji promieniowania słonecznego oraz bezproblemowej pracy przez lata. Firma Aiko inwestuje w badania i rozwój, aby wprowadzać na rynek innowacyjne technologie, które zwiększają wydajność i trwałość ich modułów PV. Panele Aiko wyróżniają się nie tylko wysoką sprawnością, ale także estetycznym designem, co umożliwia ich łatwą integrację z różnorodnymi typami budynków i konstrukcji. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów oraz rygorystycznym standardom produkcji, produkty Aiko zapewniają niezawodne działanie nawet w trudnych warunkach pogodowych, minimalizując ryzyko awarii i utraty wydajności. Firma Aiko oferuje również kompleksowe wsparcie techniczne oraz doradztwo, pomagając klientom w optymalnym doborze systemów fotowoltaicznych dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb. W efekcie, panele Aiko stanowią efektywne i ekonomiczne rozwiązanie dla osób i firm pragnących inwestować w odnawialne źródła energii.
AIKO oferuje trzy główne serie paneli, z których każda jest przeznaczona do innego typu instalacji:
Każdy kod produktu AIKO zawiera informacje o generacji oraz rodzaju wykończenia:
Na końcu oznaczenia znajdziesz kluczowe parametry techniczne:
Przykłady:
Dzięki temu prostemu przewodnikowi z łatwością dobierzesz idealny panel AIKO, który spełni wszystkie Twoje wymagania – zarówno pod względem technicznym, jak i estetycznym.
Poznaj serie Neostar, Comet i Stellar Wybór odpowiednich paneli fotowoltaicznych do Twojej inwestycji jest kluczowy....
Marka AIKO to jeden z liderów innowacji na światowym rynku PV, specjalizujący się wyłącznie w...
Wybór odpowiedniego producenta paneli fotowoltaicznych to jeden z najważniejszych kroków przy planowaniu inwestycji w fotowoltaikę....
Niezbędne pliki cookie wymagane do prawidłowego działania strony internetowej.
Pliki cookie, które pomagają nam zrozumieć, jak odwiedzający korzystają z naszej strony internetowej.
Pliki cookie używane do dostarczania spersonalizowanych reklam.
Pliki cookie umożliwiające ulepszoną funkcjonalność i personalizację.