Magazyn energii SolaX z EMS: jak wykorzystać więcej własnej energii w domu i firmie
Jak dobrać magazyn energii SolaX z EMS? Wyjaśniamy działanie SolaXCloud i XHub, porównujemy cztery konfiguracje...
| Producent | |
|---|---|
| Moc znamionowa | |
| Zasilanie | |
| Urządzenie hybrydowe | |
| Tryb pracy off-grid | |
| MPPT | |
| Gwarancja | |
| Szerokość netto | |
| Głębokość netto | |
| Wysokość netto | |
| RS485 | |
| SPD Typ II | |
| AFCI | |
| Zakres napięcia MPPT | |
| Maksymalny prąd wejściowy na MPPT [A] | |
| Maksymalna moc wejściowa [W] | |
| Sprawność europejska | |
| Waga | 56,72 kg |
| CN | 85044086 |
| Producent | |
|---|---|
| Moc znamionowa | |
| Zasilanie | |
| Urządzenie hybrydowe | |
| Tryb pracy off-grid | |
| MPPT | |
| Gwarancja | |
| Szerokość netto | |
| Głębokość netto | |
| Wysokość netto | |
| RS485 | |
| SPD Typ II | |
| AFCI | |
| Zakres napięcia MPPT | |
| Maksymalny prąd wejściowy na MPPT [A] | |
| Maksymalna moc wejściowa [W] | |
| Sprawność europejska | |
| Waga | 56,72 kg |
| CN | 85044086 |
X3-ULTRA to seria trójfazowych falowników o topologii beztransformatorowej, współpracujących z instalacją fotowoltaiczną i akumulatorami litowo-jonowymi. Umożliwia pracę z siecią oraz zasilanie awaryjne EPS z akumulatorem, z czasem przełączania poniżej 10 ms. Maksymalna sprawność wynosi 98,0%, a sprawność regulacji MPPT osiąga 99,9%.
X3-ULTRA jest propozycją dla właścicieli instalacji fotowoltaicznych, którzy chcą połączyć pracę z siecią z wykorzystaniem akumulatorów litowo-jonowych. Użytkownikom potrzebującym zasilania awaryjnego zapewnia wyjście EPS z akumulatorem i przełączanie poniżej 10 ms. Zakres znamionowej mocy pozornej AC 15–30 kVA pozwala dobrać wariant do wymaganej mocy instalacji.
| Parametr | X3-ULT-15KP | X3-ULT-15K | X3-ULT-20KP | X3-ULT-20K | X3-ULT-25K | X3-ULT-30K |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dane wejściowe DC | ||||||
| Maksymalna zalecana moc paneli (Wp) | 30000 | 40000 | 50000 | 60000 | ||
| Maksymalna moc wejściowa DC (W) | 30000 | 40000 | 50000 | 60000 | ||
| Maksymalne napięcie DC (V) | 1000 | |||||
| Nominalne napięcie robocze DC (V) | 600 | |||||
| Liczba trackerów MPPT / stringów na MPPT | 3 (2 / 2 / 2) | 2 (2 / 2) | 3 (2 / 2 / 2) | 2 (2 / 2) | 3 (2 / 2 / 2) | |
| Maksymalny prąd wejściowy PV (A) | PV1: 36 / PV2: 36 | |||||
| Maksymalny prąd zwarciowy PV (A) | PV1: 45 / PV2: 45 | |||||
| Zakres napięcia MPPT (V) | 160 – 950 | |||||
| Napięcie startowe (V) | 200 | |||||
| Dane wyjściowe AC (praca sieciowa) | ||||||
| Moc znamionowa AC (VA) | 15000 (AS 4777 14999) | 20000 | 25000 | 30000 (AS 4777 29999) | ||
| Maksymalna moc pozorna AC (VA) | 16500 (AS 4777 14999) | 22000 | 27500 | 30000 (AS 4777 29999) | ||
| Znamionowe napięcie sieci (V) | 3P4W, 400 / 230 | |||||
| Znamionowa częstotliwość sieci (Hz) | 50 / 60 | |||||
| Nominalny prąd AC (A) | 21,8 | 29,0 | 36,3 | 43,5 | ||
| Maksymalny prąd AC (A) | 24,0 | 31,9 | 39,9 | 43,5 | ||
| Współczynnik mocy przesunięcia | 1 (-0,8 ~ 0,8) | |||||
| Współczynnik zawartości harmonicznych prądu THDi (%) | < 3 | |||||
| Dane wejściowe AC | ||||||
| Moc znamionowa AC (VA) | 15000 | 20000 | 25000 | 30000 | ||
| Nominalny prąd AC (A) | 21,8 | 29,0 | 36,3 | 43,5 | ||
| Znamionowe napięcie sieci (V) | 3P4W, 400 / 230 | |||||
| Znamionowa częstotliwość sieci (Hz) | 50 / 60 | |||||
| Akumulator | ||||||
| Typ akumulatora | Litowo-jonowy | |||||
| Zakres napięcia akumulatora (V) | 180 – 800 | |||||
| Maksymalny prąd ładowania / rozładowania (A) | 60 (30 x 2) | |||||
| Wyjście awaryjne EPS (z akumulatorem) | ||||||
| Moc szczytowa EPS | 2 razy moc znamionowa przez 10 s | |||||
| Moc znamionowa EPS (VA) | 15000 | 20000 | 25000 | 30000 | ||
| Napięcie znamionowe EPS (V) | 400 / 230 | |||||
| Częstotliwość EPS (Hz) | 50 / 60 | |||||
| Prąd znamionowy EPS (A) | 21,8 | 29,0 | 36,3 | 43,5 | ||
| Czas przełączania (ms) | < 10 | |||||
| Współczynnik zawartości harmonicznych napięcia THDv przy obciążeniu liniowym (%) | < 3 | |||||
| Pobór energii | ||||||
| Zużycie własne w nocy (W) | < 5 | |||||
| Zabezpieczenia | ||||||
| Ochrona przed pracą wyspową | TAK | |||||
| Zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją DC | TAK | |||||
| Monitorowanie izolacji | TAK | |||||
| Monitorowanie prądu różnicowego | TAK | |||||
| Zabezpieczenie nadprądowe AC | TAK | |||||
| Zabezpieczenie przed zwarciem AC | TAK | |||||
| Ochrona przeciwprzepięciowa AC | TAK | |||||
| Ochrona przed przegrzaniem | TAK | |||||
| Odwrócone ładowanie akumulatora z sieci | TAK | |||||
| Ochrona przed przepięciami | Type II, DC and AC | |||||
| Ochrona przed łukiem elektrycznym AFCI | Opcjonalna | |||||
| Sprawność | ||||||
| Sprawność maksymalna (%) | 98,0 | |||||
| Sprawność europejska (%) | 97,7 | |||||
| Znamionowa sprawność ładowania (%) | 98,5 / 97,0 | |||||
| Sprawność regulacji MPPT (%) | 99,9 | |||||
| Certyfikaty i normy | ||||||
| Bezpieczeństwo | EN / IEC62109 – 1 / – 2 | |||||
| Kompatybilność elektromagnetyczna | EN61000 – 6 – 1 / 2 / 3 / 4, EN61000 – 3 – 11 / 12, EN 5011, IEC 62920 | |||||
| Certyfikacja | VDE4105 / G99 / AS4777 / EN50549 / CEI 0 – 21 / IEC61727 / PEA / MEA / NRS – 097 – 2 – 1 / RD1699 / TOR | |||||
| Warunki pracy | ||||||
| Stopień ochrony | IP66 | |||||
| Zakres temperatury pracy (°C) | -35 ~ 60 (Derating above + 45) | |||||
| Wilgotność względna (%) | 0 ~ 100 | |||||
| Wysokość nad poziomem morza (m) | < 3000 | |||||
| Temperatura przechowywania (°C) | -40 ~ +70 | |||||
| Wymiary i waga | ||||||
| Wymiary (szerokość x wysokość x głębokość) (mm) | 696 x 526 x 240 | |||||
| Waga (kg) | 47 | |||||
| Dane ogólne | ||||||
| Chłodzenie | Inteligentne chłodzenie | |||||
| Topologia | Transformerless | |||||
| Komunikacja | Modbus (RS485), Meter (RS485), DI x 5, DO x 2 | |||||
Zgodnie z przypisem w źródle wejście PV3 jest dostępne tylko dla modeli 15KP, 25K i 30K.
Jak dobrać magazyn energii SolaX z EMS? Wyjaśniamy działanie SolaXCloud i XHub, porównujemy cztery konfiguracje...
Z ogromną przyjemnością informujemy, że do oferty hurtowni 7 SUN dołączyły produkty renomowanej marki SolaX...
Niezbędne pliki cookie wymagane do prawidłowego działania strony internetowej.
Pliki cookie, które pomagają nam zrozumieć, jak odwiedzający korzystają z naszej strony internetowej.
Pliki cookie używane do dostarczania spersonalizowanych reklam.
Pliki cookie umożliwiające ulepszoną funkcjonalność i personalizację.