Inwerter – SOLAREDGE – SE66.6K – RW00IBNM4
| Producent | |
|---|---|
| Zasilanie | |
| Urządzenie hybrydowe | |
| MPPT | |
| Gwarancja | |
| Szerokość netto | |
| Głębokość netto | |
| AFCI | |
| Waga | 21 kg |
| CN | 85044086 |
Brutto
Produkty uzupełniające
Szczegóły produktu
| Producent | |
|---|---|
| Zasilanie | |
| Urządzenie hybrydowe | |
| MPPT | |
| Gwarancja | |
| Szerokość netto | |
| Głębokość netto | |
| AFCI | |
| Waga | 21 kg |
| CN | 85044086 |
SolarEdge SE50K – SE120K
Trójfazowy falownik z technologią synergii SolarEdge zaprojektowany z myślą o instalacjach komercyjnych i przemysłowych zapewnia najwyższą wydajność, niezawodność oraz bezpieczeństwo pracy. Seria oferuje znamionową czynną moc wyjściową AC od 50 do 120 kW oraz modułową konstrukcję ułatwiającą szybki montaż. Dzięki niezależnemu działaniu jednostek synergicznych system gwarantuje wysoki czas bezawaryjnej pracy oraz pełny monitoring na poziomie modułu.
Najważniejsze cechy SolarEdge SE50K – SE120K:
- Technologia synergii: Modułowa konstrukcja obejmująca 2 lub 3 jednostki synergiczne oraz urządzenie do zarządzania synergią umożliwia łatwy montaż w dwie osoby.
- Wysoka sprawność: Maksymalna sprawność falownika sięga 98,3%, co zapewnia maksymalną wydajność całego systemu fotowoltaicznego.
- Zaawansowane bezpieczeństwo: Wbudowana ochrona przed skutkami zwarć łukowych, czujniki temperatury w okablowaniu oraz opcjonalne szybkie wyłączanie chronią instalację.
- Zintegrowane zabezpieczenia przeciwprzepięciowe: Monitorowane, wymienne na miejscu moduły SPD DC typu 2, RS485 oraz opcjonalne SPD AC typu 2 zwiększają odporność na wyładowania atmosferyczne.
- Pełny monitoring: Wbudowana funkcja monitorowania na poziomie modułu z komunikacją przez sieć Ethernet lub komórkową zapewnia pełną widoczność systemu.
- Trwała konstrukcja: Stopień ochrony IP65 umożliwia montaż zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków w trudnych warunkach środowiskowych.
Dla kogo jest to dobry wybór?
Ta seria falowników jest idealnym wyborem dla inwestorów oraz projektantów realizujących duże komercyjne i przemysłowe instalacje fotowoltaiczne, które wymagają najwyższego poziom bezpieczeństwa, elastyczności montażowej oraz zaawansowanego monitorowania. Dzięki szerokiemu zakresowi mocy od 50 do 120 kW oraz niezależnej pracy jednostek synergicznych, urządzenie sprawdza się doskonale w wymagających projektach dachowych i naziemnych.
| Parametr | SE50K | SE66.6K | SE90K | SE100K | SE120K |
|---|---|---|---|---|---|
| Dane wyjściowe AC | |||||
| Znamionowa czynna moc wyjściowa AC (W) | 50000 | 66600 | 90000 | 100000 | 120000 |
| Maksymalna pozorna moc wyjściowa AC (VA) | 50000 | 66600 | 90000 | 100000 | 120000 |
| Napięcie wyjściowe AC — faza-faza / faza-neutralny (znamionowo) (Vac) | 380 / 220; 400 / 230 | 380 / 220; 400 / 230 | 380 / 220; 400 / 230 | 380 / 220; 400 / 230 | 480 / 277 |
| Napięcie wyjściowe AC — zakres faza-faza / zakres faza-neutralny (Vac) | 304 – 437 / 176 – 253; 320 – 460 / 184 – 264,5 | 304 – 437 / 176 – 253; 320 – 460 / 184 – 264,5 | 304 – 437 / 176 – 253; 320 – 460 / 184 – 264,5 | 304 – 437 / 176 – 253; 320 – 460 / 184 – 264,5 | 432 – 529 / 249 – 305 |
| Częstotliwość AC (Hz) | 50/60 ± 5% | 50/60 ± 5% | 50/60 ± 5% | 50/60 ± 5% | 50/60 ± 5% |
| Maksymalny ciągły prąd wyjściowy (na fazę) (Aac) | 72,5 | 96,5 | 130,5 | 145 | 145 |
| Połączenia linii wyjściowych AC | 3W + PE, 4W + PE | 3W + PE, 4W + PE | 3W + PE, 4W + PE | 3W + PE, 4W + PE | 3W + PE, 4W + PE |
| Obsługiwane sieci | WYE: TN-C, TN-S, TN-C-S, TT, IT; Delta: IT | WYE: TN-C, TN-S, TN-C-S, TT, IT; Delta: IT | WYE: TN-C, TN-S, TN-C-S, TT, IT; Delta: IT | WYE: TN-C, TN-S, TN-C-S, TT, IT; Delta: IT | WYE: TN-C, TN-S, TN-C-S, TT, IT; Delta: IT |
| Maksymalny prąd różnicowy (mA) | 200 | 200 | 300 | 300 | 300 |
| Monitoring sieci, praca wyspowa, konfigurowany współczynnik mocy, progi krajowe | Tak | Tak | Tak | Tak | Tak |
| Całkowite zniekształcenie harmoniczne (%) | < 3 | < 3 | < 3 | < 3 | < 3 |
| Zakres współczynnika mocy | ± od 0,8 do 1 | ± od 0,8 do 1 | ± od 0,8 do 1 | ± od 0,8 do 1 | ± od 0,8 do 1 |
| Dane wejściowe DC | |||||
| Maksymalna moc DC (moduł STC) falownik / jednostka synergiczna (W) | 75000 / 37500 | 100000 / 50000 | 135000 / 45000 | 150000 / 50000 | 180000 / 60000 |
| Beztransformatorowe, nieuziemione | Tak | Tak | Tak | Tak | Tak |
| Maksymalne napięcie wejściowe DC+ do DC- (Vdc) | 1000 | 1000 | 1000 | 1000 | 1000 |
| Znamionowe napięcie wejściowe DC+ do DC- (Vdc) | 750 | 750 | 750 | 750 | 850 |
| Maksymalny prąd wejściowy (Adc) | 2 × 36,25 | 2 × 48,25 | 3 × 43,5 | 3 × 48,25 | 3 × 48,25 |
| Zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją | Tak | Tak | Tak | Tak | Tak |
| Detekcja zwarć doziemnych | Czułość 167 kΩ na jednostkę synergiczną | Czułość 167 kΩ na jednostkę synergiczną | Czułość 167 kΩ na jednostkę synergiczną | Czułość 167 kΩ na jednostkę synergiczną | Czułość 167 kΩ na jednostkę synergiczną |
| Maksymalna sprawność falownika (%) | 98,3 | 98,3 | 98,3 | 98,3 | 98,1 |
| Sprawność europejska (ważona) (%) | 98 | 98 | 98 | 98 | 98,1 |
| Nocny pobór mocy (W) | < 8 | < 8 | < 12 | < 12 | < 12 |
| Pozostałe funkcje | |||||
| Obsługiwane interfejsy komunikacyjne | 2 × RS485, Ethernet, Wi-Fi (opcjonalnie), sieć komórkowa (opcjonalnie) | 2 × RS485, Ethernet, Wi-Fi (opcjonalnie), sieć komórkowa (opcjonalnie) | 2 × RS485, Ethernet, Wi-Fi (opcjonalnie), sieć komórkowa (opcjonalnie) | 2 × RS485, Ethernet, Wi-Fi (opcjonalnie), sieć komórkowa (opcjonalnie) | 2 × RS485, Ethernet, Wi-Fi (opcjonalnie), sieć komórkowa (opcjonalnie) |
| Inteligentne zarządzanie energią | Ograniczenie eksportu | Ograniczenie eksportu | Ograniczenie eksportu | Ograniczenie eksportu | Ograniczenie eksportu |
| Uruchomienie falownika | SetApp za pomocą Wi-Fi | SetApp za pomocą Wi-Fi | SetApp za pomocą Wi-Fi | SetApp za pomocą Wi-Fi | SetApp za pomocą Wi-Fi |
| Ochrona przed łukiem elektrycznym | Wbudowana, z możliwością konfiguracji (zgodnie z UL1699B) | Wbudowana, z możliwością konfiguracji (zgodnie z UL1699B) | Wbudowana, z możliwością konfiguracji (zgodnie z UL1699B) | Wbudowana, z możliwością konfiguracji (zgodnie z UL1699B) | Wbudowana, z możliwością konfiguracji (zgodnie z UL1699B) |
| Szybkie wyłączanie | Opcjonalnie (automatyczne po odłączeniu od sieci AC) | Opcjonalnie (automatyczne po odłączeniu od sieci AC) | Opcjonalnie (automatyczne po odłączeniu od sieci AC) | Opcjonalnie (automatyczne po odłączeniu od sieci AC) | Opcjonalnie (automatyczne po odłączeniu od sieci AC) |
| Regulator PID | Godziny nocne, wbudowany | Godziny nocne, wbudowany | Godziny nocne, wbudowany | Godziny nocne, wbudowany | Godziny nocne, wbudowany |
| Ochrona przeciwprzepięciowa RS485 (porty 1+2) | Typ II, wymienne na miejscu, zintegrowane | Typ II, wymienne na miejscu, zintegrowane | Typ II, wymienne na miejscu, zintegrowane | Typ II, wymienne na miejscu, zintegrowane | Typ II, wymienne na miejscu, zintegrowane |
| Ochrona przeciwprzepięciowa DC | Typ II, wymienne na miejscu, zintegrowane | Typ II, wymienne na miejscu, zintegrowane | Typ II, wymienne na miejscu, zintegrowane | Typ II, wymienne na miejscu, zintegrowane | Typ II, wymienne na miejscu, zintegrowane |
| Ochrona przeciwprzepięciowa AC | Typ II, wymienne na miejscu, opcjonalne | Typ II, wymienne na miejscu, opcjonalne | Typ II, wymienne na miejscu, opcjonalne | Typ II, wymienne na miejscu, opcjonalne | Typ II, wymienne na miejscu, opcjonalne |
| Bezpieczniki DC (jednobiegunowe) | 25 A, opcjonalnie | 25 A, opcjonalnie | 25 A, opcjonalnie | 25 A, opcjonalnie | 25 A, opcjonalnie |
| Rozłącznik DC | Opcjonalnie | Opcjonalnie | Opcjonalnie | Opcjonalnie | Opcjonalnie |
| Zgodność z normami | |||||
| Bezpieczeństwo | IEC-62109-1, IEC-62109-2, AS3100 | IEC-62109-1, IEC-62109-2, AS3100 | IEC-62109-1, IEC-62109-2, AS3100 | IEC-62109-1, IEC-62109-2, AS3100 | IEC-62109-1, IEC-62109-2, AS3100 |
| Normy dotyczące podłączenia do sieci | EN50549-1, EN50549-2, VDE-AR-N 4105, VDE-AR-N 4110, VDE V 0126-1-1, CEI 0-21, CEI 0-16, TOR Erzeuger Typ A+B, G99 Type A+B, G99 (NI) Type A, VFR 2019 | EN50549-1, EN50549-2, VDE-AR-N 4105, VDE-AR-N 4110, VDE V 0126-1-1, CEI 0-21, CEI 0-16, TOR Erzeuger Typ A+B, G99 Type A+B, G99 (NI) Type A, VFR 2019 | EN50549-1, EN50549-2, VDE-AR-N 4105, VDE-AR-N 4110, VDE V 0126-1-1, CEI 0-21, CEI 0-16, TOR Erzeuger Typ A+B, G99 Type A+B, G99 (NI) Type A, VFR 2019 | EN50549-1, EN50549-2, VDE-AR-N 4105, VDE-AR-N 4110, VDE V 0126-1-1, CEI 0-21, CEI 0-16, TOR Erzeuger Typ A+B, G99 Type A+B, G99 (NI) Type A, VFR 2019 | EN50549-1, EN50549-2, VDE-AR-N 4105, VDE-AR-N 4110, VDE V 0126-1-1, CEI 0-21, CEI 0-16, TOR Erzeuger Typ A+B, G99 Type A+B, G99 (NI) Type A, VFR 2019 |
| Kompatybilność elektromagnetyczna (EMC) | IEC61000-6-2, IEC61000-6-3 klasa A, IEC61000-3-11, IEC61000-3-12 | IEC61000-6-2, IEC61000-6-3 klasa A, IEC61000-3-11, IEC61000-3-12 | IEC61000-6-2, IEC61000-6-3 klasa A, IEC61000-3-11, IEC61000-3-12 | IEC61000-6-2, IEC61000-6-3 klasa A, IEC61000-3-11, IEC61000-3-12 | IEC61000-6-2, IEC61000-6-3 klasa A, IEC61000-3-11, IEC61000-3-12 |
| Zgodność z RoHS | Tak | Tak | Tak | Tak | Tak |
| Parametry instalacji | |||||
| Liczba jednostek synergicznych na falownik | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 |
| Przewód AC (linia / PE) — maksymalny przekrój (mm²) | 120 / 70 | 120 / 70 | 120 / 70 | 120 / 70 | 120 / 70 |
| Przewód AC (linia / PE) — średnica zewnętrzna (mm) | 30 – 50 / 12 – 20 | 30 – 50 / 12 – 20 | 30 – 50 / 12 – 20 | 30 – 50 / 12 – 20 | 30 – 50 / 12 – 20 |
| Wejście DC — złącza MC4 (falownik / jednostka synergiczna) (pary) | 8 / 4 | 8 / 4 | 12 / 4 | 12 / 4 | 12 / 4 |
| Wejście DC — dławice kablowe (falownik / jednostka synergiczna) (pary) | 2 / 1 (przekrój do 50 mm², średnica 12 – 20 mm) | 2 / 1 (przekrój do 50 mm², średnica 12 – 20 mm) | 3 / 1 (przekrój do 50 mm², średnica 12 – 20 mm) | 3 / 1 (przekrój do 50 mm², średnica 12 – 20 mm) | 3 / 1 (przekrój do 50 mm², średnica 12 – 20 mm) |
| Wymiary — jednostka synergiczna (szer. × wys. × gł.) (mm) | 558 × 328 × 273 | 558 × 328 × 273 | 558 × 328 × 273 | 558 × 328 × 273 | 558 × 328 × 273 |
| Wymiary — urządzenie do zarządzania synergią (szer. × wys. × gł.) (mm) | 360 × 560 × 295 | 360 × 560 × 295 | 360 × 560 × 295 | 360 × 560 × 295 | 360 × 560 × 295 |
| Masa — jednostka synergiczna (kg) | 32 | 32 | 32 | 32 | 32 |
| Masa — urządzenie do zarządzania synergią (kg) | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 |
| Zakres temperatur pracy (°C) | od -40 do +60 | od -40 do +60 | od -40 do +60 | od -40 do +60 | od -40 do +60 |
| Chłodzenie | Wentylator (wymienny) | Wentylator (wymienny) | Wentylator (wymienny) | Wentylator (wymienny) | Wentylator (wymienny) |
| Emisja hałasu (dBA) | < 67 | < 67 | < 67 | < 67 | < 67 |
| Stopień ochrony | IP65 (na zewnątrz i wewnątrz) | IP65 (na zewnątrz i wewnątrz) | IP65 (na zewnątrz i wewnątrz) | IP65 (na zewnątrz i wewnątrz) | IP65 (na zewnątrz i wewnątrz) |
| Montaż | Dołączony wspornik | Dołączony wspornik | Dołączony wspornik | Dołączony wspornik | Dołączony wspornik |
* Uwaga: Model SE50K jest dostępny tylko w niektórych krajach. Znamionowa moc czynna AC dla modelu SE50K wynosi 49990 W w Zjednoczonym Królestwie. W przypadku wymagania zewnętrznego wyłącznika różnicowoprądowego RCD, jego wartość wyzwalania musi wynosić ≥ 200 mA dla SE50K/SE66.6K oraz ≥ 300 mA dla SE90K/SE100K. Tylko oryginalne złącza MC4 marki Stäubli są dopuszczone do użytku.
SolarEdge projektuje innowacyjne falowniki i optymalizatory, maksymalizujące uzysk energii z paneli PV oraz ułatwiające monitorowanie i zarządzanie instalacją. Firma SolarEdge jest liderem w dziedzinie technologii solarnej, oferując zaawansowane rozwiązania, które zwiększają efektywność i niezawodność systemów fotowoltaicznych. Falowniki SolarEdge charakteryzują się wysoką sprawnością konwersji energii oraz inteligentnym zarządzaniem przepływem energii, co pozwala na maksymalne wykorzystanie dostępnej mocy słonecznej. Optymalizatory mocy SolarEdge umożliwiają indywidualne zarządzanie każdym panelem PV, eliminując straty energii spowodowane cieniowaniem czy różnymi warunkami pracy poszczególnych modułów. Dzięki zaawansowanym systemom monitoringu, użytkownicy mogą na bieżąco śledzić wydajność swoich instalacji, co pozwala na optymalizację produkcji energii i szybkie wykrywanie ewentualnych problemów. SolarEdge kładzie również duży nacisk na zrównoważony rozwój, oferując produkty, które wspierają redukcję emisji CO₂ i promują ekologiczne źródła energii. W rezultacie, rozwiązania SolarEdge są wybierane przez klientów poszukujących nowoczesnych, efektywnych i niezawodnych systemów fotowoltaicznych.

