Inwerter – SAJ – HS2 – 10K – T2-X-EU – hybrydowy – HV
| Producent | |
|---|---|
| Moc znamionowa | |
| Zasilanie | |
| Urządzenie hybrydowe | |
| Tryb pracy off-grid | |
| MPPT | |
| Gwarancja | |
| Szerokość netto | |
| Głębokość netto | |
| Wysokość netto | |
| AFCI | |
| Zakres napięcia MPPT | |
| Maksymalny prąd wejściowy na MPPT [A] | |
| Maksymalna moc wejściowa [W] | |
| Sprawność europejska | |
| Waga | 44,65 kg |
| CN | 85044086 |
Brutto
Szczegóły produktu
| Producent | |
|---|---|
| Moc znamionowa | |
| Zasilanie | |
| Urządzenie hybrydowe | |
| Tryb pracy off-grid | |
| MPPT | |
| Gwarancja | |
| Szerokość netto | |
| Głębokość netto | |
| Wysokość netto | |
| AFCI | |
| Zakres napięcia MPPT | |
| Maksymalny prąd wejściowy na MPPT [A] | |
| Maksymalna moc wejściowa [W] | |
| Sprawność europejska | |
| Waga | 44,65 kg |
| CN | 85044086 |
SAJ HS2
Trójfazowe rozwiązanie SAJ All-in-One to pierwsze kompleksowe systemy domowego magazynowania energii, łączące zintegrowany falownik hybrydowy (PCS), moduł zarządzania baterią (BMS) oraz magazyn energii. Seria ta charakteryzuje się konstrukcją modularną, stopniem ochrony IP65 oraz brakiem zewnętrznych przewodów, co zapewnia niezwykle prostą i szybką instalację. Urządzenia oferują moc od 5 do 10 kW, 2 trackery MPPT oraz pełną obsługę trójfazowego obciążenia asymetrycznego.
Najważniejsze cechy SAJ HS2:
- Konstrukcja All-in-One i modularna: Zintegrowany falownik, BMS i akumulator z możliwością rozbudowy pojemności baterii do 25 kWh (przy użyciu modułów BU2-5.0-HV1/5).
- Wysoka wydajność i kompatybilność: Obsługa prądu wejściowego DC do 16 A na MPPT, co zapewnia doskonałe dopasowanie do nowoczesnych paneli fotowoltaicznych o dużej mocy.
- Zasilanie awaryjne UPS: Niezawodna funkcja przełączania w czasie poniżej 10 ms gwarantuje ciągłość zasilania w przypadku zaniku sieci.
- Trójfazowe obciążenie asymetryczne: Pełna obsługa trójfazowego obciążenia asymetrycznego oraz maksymalna sprawność sięgająca 98,0%.
- Odporność na warunki atmosferyczne: Stopień ochrony IP65 oraz chłodzenie za pomocą naturalnej konwekcji pozwalają na elastyczny montaż urządzenia.
- Bezpieczeństwo i elastyczność: Zapewnia wszechstronne zabezpieczenia elektryczne, funkcję retrofit AC oraz cichą pracę poniżej 35 dBA.
Dla kogo jest to dobry wybór?
Seria SAJ HS2 to idealne rozwiązanie dla właścicieli domów jednorodzinnych poszukujących nowoczesnego, estetycznego i w pełni zintegrowanego systemu fotowoltaicznego z magazynem energii. Dzięki szerokiemu zakresowi mocy od 5 do 10 kW, trójfazowemu zasilaniu oraz funkcji UPS, system sprawdzi się wszędzie tam, gdzie kluczowe jest bezpieczeństwo energetyczne, niezależność od sieci oraz łatwość rozbudowy instalacji w przyszłości.
| Parametr | HS2-5K-T2-X | HS2-6K-T2-X | HS2-8K-T2-X | HS2-10K-T2-X | HS2-10K-T2-B-X |
|---|---|---|---|---|---|
| Wejście DC (z PV) | |||||
| Maks. moc PV (Wp) @ STC | 7500 | 9000 | 12000 | 15000 | 15000 |
| Maks. napięcie wejściowe DC (V) | 1000 | 1000 | 1000 | 1000 | 1000 |
| Znamionowe napięcie wejściowe DC (V) | 600 | 600 | 600 | 600 | 600 |
| Zakres napięcia MPPT (V) | 180~900 | 180~900 | 180~900 | 180~900 | 180~900 |
| Napięcie rozruchowe (V) | 180 | 180 | 180 | 180 | 180 |
| Maks. prąd wejściowy na MPPT (A) | 16 / 16 | 16 / 16 | 16 / 16 | 16 / 16 | 16 / 16 |
| Maks. prąd zwarciowy (A) | 19.2 / 19.2 | 19.2 / 19.2 | 19.2 / 19.2 | 19.2 / 19.2 | 19.2 / 19.2 |
| Liczba trackerów MPPT | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Parametry baterii | |||||
| Typ ogniw | LiFePO4 | LiFePO4 | LiFePO4 | LiFePO4 | LiFePO4 |
| Zakres napięcia roboczego (V) | 180~600 | 180~600 | 180~600 | 180~600 | 180~600 |
| Maks. prąd ładowania/rozładowania (A) | 30 / 30 | 30 / 30 | 30 / 30 | 30 / 30 | 30 / 30 |
| Skalowalność | BU2-5.0-HV1/5 (do 5 modułów bateryjnych) | BU2-5.0-HV1/5 (do 5 modułów bateryjnych) | BU2-5.0-HV1/5 (do 5 modułów bateryjnych) | BU2-5.0-HV1/5 (do 5 modułów bateryjnych) | BU2-5.0-HV1/5 (do 5 modułów bateryjnych) |
| Wyjście AC (On-grid) | |||||
| Znamionowa moc AC (W) | 5000 | 6000 | 8000 | 10000 | 10000 |
| Maks. moc pozorna (VA) | 5500 | 6600 | 8800 | 11000 | 10000 |
| Znamionowy prąd wyjściowy (A) @ 230 V AC | 7.2 | 8.7 | 11.6 | 14.5 | 14.5 |
| Maks. prąd wyjściowy (A) | 8.3 | 10.0 | 13.3 | 16.7 | 15.2 |
| Maks. prąd rozruchowy AC (A) | 52.0 | 52.0 | 52.0 | 52.0 | 52.0 |
| Maks. prąd zwarcia AC (A) | 45.0 | 45.0 | 45.0 | 45.0 | 45.0 |
| Maks. zabezpieczenie przed przetężeniem AC (A) | 20.8 | 25.0 | 33.3 | 41.8 | 41.8 |
| Znamionowe napięcie AC / zakres (V) | 3L+N+PE, 220/380, 230/400, 240/415; 180~280/312~485 | 3L+N+PE, 220/380, 230/400, 240/415; 180~280/312~485 | 3L+N+PE, 220/380, 230/400, 240/415; 180~280/312~485 | 3L+N+PE, 220/380, 230/400, 240/415; 180~280/312~485 | 3L+N+PE, 220/380, 230/400, 240/415; 180~280/312~485 |
| Znamionowa częstotliwość AC / zakres (Hz) | 50, 60 / 45~55, 55~65 | 50, 60 / 45~55, 55~65 | 50, 60 / 45~55, 55~65 | 50, 60 / 45~55, 55~65 | 50, 60 / 45~55, 55~65 |
| Współczynnik mocy (cos φ) | 0.8 wyprzedzający ~ 0.8 opóźniający | 0.8 wyprzedzający ~ 0.8 opóźniający | 0.8 wyprzedzający ~ 0.8 opóźniający | 0.8 wyprzedzający ~ 0.8 opóźniający | 0.8 wyprzedzający ~ 0.8 opóźniający |
| Całkowite zniekształcenia harmoniczne (THDi) | < 3% | < 3% | < 3% | < 3% | < 3% |
| Wejście AC (On-grid) | |||||
| Znamionowe napięcie AC / zakres (V) | 3L+N+PE, 220/380, 230/400, 240/415; 180~280/312~485 | 3L+N+PE, 220/380, 230/400, 240/415; 180~280/312~485 | 3L+N+PE, 220/380, 230/400, 240/415; 180~280/312~485 | 3L+N+PE, 220/380, 230/400, 240/415; 180~280/312~485 | 3L+N+PE, 220/380, 230/400, 240/415; 180~280/312~485 |
| Znamionowa częstotliwość wejściowa (Hz) | 50, 60 | 50, 60 | 50, 60 | 50, 60 | 50, 60 |
| Maks. prąd wejściowy (A) @ 230 V AC | 14.5 | 17.4 | 23.2 | 29.0 | 29.0 |
| Wyjście AC (Back-up) | |||||
| Maks. moc wyjściowa (VA) | 5000 | 6000 | 8000 | 10000 | 10000 |
| Maks. prąd wyjściowy (A) | 8.0 | 9.6 | 12.8 | 15.9 | 15.9 |
| Szczytowa wyjściowa moc pozorna (VA) | 10000, 60 s | 12000, 60 s | 16000, 60 s | 16500, 60 s | 16500, 60 s |
| Znamionowe napięcie AC / zakres (V) | 3L+N+PE, 220/380, 230/400, 240/415; 180~280/312~485 | 3L+N+PE, 220/380, 230/400, 240/415; 180~280/312~485 | 3L+N+PE, 220/380, 230/400, 240/415; 180~280/312~485 | 3L+N+PE, 220/380, 230/400, 240/415; 180~280/312~485 | 3L+N+PE, 220/380, 230/400, 240/415; 180~280/312~485 |
| Znamionowa częstotliwość / zakres (Hz) | 50, 60 / 45~55, 55~65 | 50, 60 / 45~55, 55~65 | 50, 60 / 45~55, 55~65 | 50, 60 / 45~55, 55~65 | 50, 60 / 45~55, 55~65 |
| Zniekształcenia harmoniczne napięcia (THDv) | < 3% | < 3% | < 3% | < 3% | < 3% |
| Sprawność | |||||
| Maks. sprawność (%) | 98.0% | 98.0% | 98.0% | 98.0% | 98.0% |
| Sprawność europejska (%) | 97.6% | 97.6% | 97.6% | 97.6% | 97.6% |
| Zabezpieczenia | |||||
| Zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją DC | Tak | Tak | Tak | Tak | Tak |
| Zabezpieczenie przed przeciążeniem | Tak | Tak | Tak | Tak | Tak |
| Zabezpieczenie przed prądem zwarciowym AC | Tak | Tak | Tak | Tak | Tak |
| Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe DC | Tak | Tak | Tak | Tak | Tak |
| Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe AC | Tak | Tak | Tak | Tak | Tak |
| Zabezpieczenie przed pracą wyspową | Tak | Tak | Tak | Tak | Tak |
| AFCI | Opcjonalnie | Opcjonalnie | Opcjonalnie | Opcjonalnie | Opcjonalnie |
| RSD | Opcjonalnie | Opcjonalnie | Opcjonalnie | Opcjonalnie | Opcjonalnie |
| Podłączenia i komunikacja | |||||
| Typ przyłącza DC | MC4 / D4 | MC4 / D4 | MC4 / D4 | MC4 / D4 | MC4 / D4 |
| Typ przyłącza AC | Złącze wtykowe | Złącze wtykowe | Złącze wtykowe | Złącze wtykowe | Złącze wtykowe |
| Podłączenie magazynu energii | Szybkozłącze | Szybkozłącze | Szybkozłącze | Szybkozłącze | Szybkozłącze |
| Wyświetlacz | LED + Aplikacja | LED + Aplikacja | LED + Aplikacja | LED + Aplikacja | LED + Aplikacja |
| Komunikacja | Wi-Fi / Ethernet / 4G (Opcjonalnie) | Wi-Fi / Ethernet / 4G (Opcjonalnie) | Wi-Fi / Ethernet / 4G (Opcjonalnie) | Wi-Fi / Ethernet / 4G (Opcjonalnie) | Wi-Fi / Ethernet / 4G (Opcjonalnie) |
| Ogólne dane techniczne | |||||
| Topologia | Beztransformatorowa | Beztransformatorowa | Beztransformatorowa | Beztransformatorowa | Beztransformatorowa |
| Zakres temperatur roboczych otoczenia (°C) | -10 do +50 (obniżenie mocy > 45) | -10 do +50 (obniżenie mocy > 45) | -10 do +50 (obniżenie mocy > 45) | -10 do +50 (obniżenie mocy > 45) | -10 do +50 (obniżenie mocy > 45) |
| Metoda chłodzenia | Naturalna konwekcja | Naturalna konwekcja | Naturalna konwekcja | Naturalna konwekcja | Naturalna konwekcja |
| Zakres wilgotności względnej (%) | 0–100 (bez kondensacji) | 0–100 (bez kondensacji) | 0–100 (bez kondensacji) | 0–100 (bez kondensacji) | 0–100 (bez kondensacji) |
| Maks. wysokość robocza (m) | 4000 (obniżenie mocy > 3000) | 4000 (obniżenie mocy > 3000) | 4000 (obniżenie mocy > 3000) | 4000 (obniżenie mocy > 3000) | 4000 (obniżenie mocy > 3000) |
| Poziom hałasu (dBA) | < 35 | < 35 | < 35 | < 35 | < 35 |
| Stopień ochrony | IP65 | IP65 | IP65 | IP65 | IP65 |
| Wymiary (wys. × szer. × gł.) (mm) | 450 × 626 × 365 | 450 × 626 × 365 | 450 × 626 × 365 | 450 × 626 × 365 | 450 × 626 × 365 |
| Waga (kg) | 32 | 32 | 32 | 32 | 32 |
| Gwarancja (lata) | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 |
| Zgodność z normami | |||||
| Normy i certyfikaty | EN 62109-1/2, EN 61000-6-2/4, EN 50438, EN 50549, C10/11, IEC 62116, IEC 61727, RD 1699, RD 413, UNE 206006, UNE 206007, NTS, CEI 0-16, CEI 0-21, AS 4777.2, NBR 16149, NBR 16150, VDE-AR-N 4105, VDE 0126-1-1 | EN 62109-1/2, EN 61000-6-2/4, EN 50438, EN 50549, C10/11, IEC 62116, IEC 61727, RD 1699, RD 413, UNE 206006, UNE 206007, NTS, CEI 0-16, CEI 0-21, AS 4777.2, NBR 16149, NBR 16150, VDE-AR-N 4105, VDE 0126-1-1 | EN 62109-1/2, EN 61000-6-2/4, EN 50438, EN 50549, C10/11, IEC 62116, IEC 61727, RD 1699, RD 413, UNE 206006, UNE 206007, NTS, CEI 0-16, CEI 0-21, AS 4777.2, NBR 16149, NBR 16150, VDE-AR-N 4105, VDE 0126-1-1 | EN 62109-1/2, EN 61000-6-2/4, EN 50438, EN 50549, C10/11, IEC 62116, IEC 61727, RD 1699, RD 413, UNE 206006, UNE 206007, NTS, CEI 0-16, CEI 0-21, AS 4777.2, NBR 16149, NBR 16150, VDE-AR-N 4105, VDE 0126-1-1 | EN 62109-1/2, EN 61000-6-2/4, EN 50438, EN 50549, C10/11, IEC 62116, IEC 61727, RD 1699, RD 413, UNE 206006, UNE 206007, NTS, CEI 0-16, CEI 0-21, AS 4777.2, NBR 16149, NBR 16150, VDE-AR-N 4105, VDE 0126-1-1 |
Produkty są na bieżąco aktualizowane, a podane parametry mają charakter wyłącznie informacyjny.

