Inwerter – GOODWE – GW6000-ET-20 – hybrydowy – HV
| Producent | |
|---|---|
| Moc znamionowa | |
| Zasilanie | |
| Urządzenie hybrydowe | |
| Tryb pracy off-grid | |
| MPPT | |
| Gwarancja | |
| Szerokość netto | |
| Głębokość netto | |
| Wysokość netto | |
| CAN | |
| RS485 | |
| SPD Typ II | |
| AFCI | |
| Zakres napięcia MPPT | |
| Maksymalny prąd wejściowy na MPPT [A] | |
| Maksymalna moc wejściowa [W] | |
| Sprawność europejska | |
| Waga | 28,76 kg |
| CN | 85044084 |
Brutto
Szczegóły produktu
| Producent | |
|---|---|
| Moc znamionowa | |
| Zasilanie | |
| Urządzenie hybrydowe | |
| Tryb pracy off-grid | |
| MPPT | |
| Gwarancja | |
| Szerokość netto | |
| Głębokość netto | |
| Wysokość netto | |
| CAN | |
| RS485 | |
| SPD Typ II | |
| AFCI | |
| Zakres napięcia MPPT | |
| Maksymalny prąd wejściowy na MPPT [A] | |
| Maksymalna moc wejściowa [W] | |
| Sprawność europejska | |
| Waga | 28,76 kg |
| CN | 85044084 |
GoodWe ET G2 (Seria GW6000-ET-20 – GW15K-ET-20)
Trójfazowy falownik hybrydowy GoodWe serii ET G2 został zaprojektowany w celu maksymalizacji wydajności energetycznej, zwiększenia autokonsumpcji oraz zapewnienia stabilnego i bezprzerwowego zasilania awaryjnego (UPS). Urządzenie oferuje znamionową moc wyjściową AC od 6 kW do 15 kW oraz współpracuje z wysokonapięciowymi akumulatorami litowo-jonowymi, stanowiąc niezawodne serce nowoczesnego systemu fotowoltaicznego. Dzięki inteligentnym trybom pracy i wbudowanemu inteligentnemu licznikowi system pozwala na optymalizację zużycia energii i obniżenie rachunków za prąd.
Najważniejsze cechy GoodWe ET G2:
- Wysoka wydajność: Maksymalna sprawność falownika sięgająca do 98,2% zapewnia efektywne przetwarzanie energii słonecznej na prąd użytkowy.
- Zasilanie awaryjne: Niezawodne wsparcie w trybie rezerwowym (UPS) z krótkim czasem reakcji i wysoką mocą pozorną na wypadek zaniku sieci.
- Elastyczność projektowa: Wyposażenie w 2 do 3 niezależnych układów MPPT (w zależności od modelu) umożliwia optymalne dopasowanie do instalacji fotowoltaicznych o złożonej geometrii dachu.
- Szeroki zakres napięć akumulatora: Obsługa wysokonapięciowych magazynów energii w zakresie od 150 V do 720 V dla efektywnego gromadzenia nadwyżek energii.
- Bezpieczeństwo i trwałość: Stopień ochrony IP66, ograniczniki przepięć w obwodach DC i AC oraz kompleksowe systemy zabezpieczeń gwarantują długą i bezawaryjną pracę.
Dla kogo jest to dobry wybór?
Seria falowników hybrydowych GoodWe ET G2 to doskonałe rozwiązanie dla właścicieli domów jednorodzinnych oraz mniejszych obiektów komercyjnych, którzy poszukują zaawansowanego systemu zarządzania energią z możliwością rozbudowy o magazyn energii. To idealny wybór dla inwestorów pragnących uniezależnić się od rosnących cen prądu, zabezpieczyć budynek przed przerwami w dostawie energii oraz w pełni kontrolować przepływy energii w gospodarstwie domowym.
| Parametr | GW6000-ET-20 | GW8000-ET-20 | GW10K-ET-20 | GW12K-ET-20 | GW15K-ET-20 |
|---|---|---|---|---|---|
| Parametry wejściowe akumulatora | |||||
| Typ akumulatora | Li-Ion | Li-Ion | Li-Ion | Li-Ion | Li-Ion |
| Nominalne napięcie akumulatora (V) | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
| Zakres napięcia akumulatora (V) | 150–720 | 150–720 | 150–720 | 150–720 | 150–720 |
| Napięcie rozruchowe (V) | 150 | 150 | 150 | 150 | 150 |
| Liczba wejść akumulatorowych | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Maks. stały prąd ładowania (A) | 30 | 30 | 40 | 40 | 40 |
| Maks. stały prąd rozładowania (A) | 30 | 30 | 40 | 40 | 40 |
| Maks. moc ładowania (W) | 9000 | 12000 | 15000 | 18000 | 24000 |
| Maks. moc rozładowania (W) | 6600 | 8800 | 11000 | 13200 | 16500 |
| Parametry wejściowe łańcucha PV | |||||
| Maks. moc wejściowa (W)*1 | 9600 | 12800 | 16000 | 19200 | 24000 |
| Maks. napięcie wejściowe (V)*2 | 1000 | 1000 | 1000 | 1000 | 1000 |
| Zakres napięcia roboczego MPPT (V) | 120–850 | 120–850 | 120–850 | 120–850 | 120–850 |
| Napięcie rozruchowe (V) | 150 | 150 | 150 | 150 | 150 |
| Znamionowe napięcie wejściowe (V) | 620 | 620 | 620 | 620 | 620 |
| Maks. prąd wejściowy na MPPT (A) | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 |
| Maks. prąd zwarciowy na MPPT (A) | 24 | 24 | 24 | 24 | 24 |
| Liczba MPPT | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 |
| Liczba ciągów modułów fotowoltaicznych na MPPT | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Parametry wyjściowe AC (w sieci) | |||||
| Znamionowa moc wyjściowa (W) | 6000 | 8000 | 10000 | 12000 | 15000 |
| Znamionowa wyjściowa moc pozorna do sieci elektroenergetycznej (VA) | 6000 | 8000 | 10000 | 12000 | 15000 |
| Maks. wyjściowa moc pozorna do sieci elektroenergetycznej (VA)*3 | 6000 | 8000 | 10000 | 12000 | 15000 |
| Maks. moc pozorna z sieci elektroenergetycznej (VA) | 12000 | 16000 | 20000 | 20000 | 20000 |
| Znamionowe napięcie wyjściowe (V) | 400/380, 3L/N/PE | 400/380, 3L/N/PE | 400/380, 3L/N/PE | 400/380, 3L/N/PE | 400/380, 3L/N/PE |
| Zakres napięcia wyjściowego (V)*4 | 170–290 | 170–290 | 170–290 | 170–290 | 170–290 |
| Znamionowa częstotliwość sieci AC (Hz) | 50/60 | 50/60 | 50/60 | 50/60 | 50/60 |
| Zakres częstotliwości sieci AC (Hz) | 45–65 | 45–65 | 45–65 | 45–65 | 45–65 |
| Maks. prąd wyjściowy AC do sieci elektroenergetycznej (A)*5 | 8.7 | 11.6 | 14.5 | 17.4 | 21.7 |
| Maks. prąd AC z sieci elektroenergetycznej (A) | 15.7 | 21.0 | 26.1 | 26.1 | 26.1 |
| Zakres regulacji współczynnika mocy | od 0.8 z wyprzedzeniem do 0.8 z opóźnieniem | od 0.8 z wyprzedzeniem do 0.8 z opóźnieniem | od 0.8 z wyprzedzeniem do 0.8 z opóźnieniem | od 0.8 z wyprzedzeniem do 0.8 z opóźnieniem | od 0.8 z wyprzedzeniem do 0.8 z opóźnieniem |
| Współczynnik zawartości harmonicznych THD (%) | <3% | <3% | <3% | <3% | <3% |
| Parametry wyjściowe AC (obwód rezerwowy) | |||||
| Rezerwowa znamionowa moc pozorna (VA) | 6000 | 8000 | 10000 | 12000 | 15000 |
| Maks. wyjściowa moc pozorna bez sieci (VA) | 6000 (12000 @60sek.)*6 | 8000 (16000 @60sek.)*6 | 10000 (18000 @60sek.)*6 | 12000 (18000 @60sek.)*6 | 15000 (18000 @60sek.)*6 |
| Maks. wyjściowa moc pozorna z siecią (VA) | 6000 | 8000 | 10000 | 12000 | 15000 |
| Maks. prąd wyjściowy (A) | 13.0 (17.4 @60sek.) | 17.4 (23.3 @60sek.) | 21.7 (26.1 @60sek.) | 21.7 (26.1 @60sek.) | 21.7 (26.1 @60sek.) |
| Znamionowe napięcie wyjściowe (V) | 400/380 | 400/380 | 400/380 | 400/380 | 400/380 |
| Znamionowa częstotliwość wyjściowa (Hz) | 50/60 | 50/60 | 50/60 | 50/60 | 50/60 |
| Zniekształcenia THDV na wyjściu (przy obciążeniu liniowym) | <3% | <3% | <3% | <3% | <3% |
| Sprawność | |||||
| Maks. sprawność (%) | 98.0% | 98.0% | 98.2% | 98.2% | 98.2% |
| Sprawność europejska (%) | 97.2% | 97.2% | 97.5% | 97.5% | 97.5% |
| Maks. sprawność akumulatora przy obciążeniu (%) | 97.2% | 97.5% | 97.5% | 97.5% | 97.5% |
| Sprawność MPPT (%) | 99.5% | 99.5% | 99.5% | 99.5% | 99.5% |
| Zabezpieczenia | |||||
| Wykrywanie rezystancji izolacji PV | Zintegrowane | Zintegrowane | Zintegrowane | Zintegrowane | Zintegrowane |
| PV AFCI | Opcjonalnie | Opcjonalnie | Opcjonalnie | Opcjonalnie | Opcjonalnie |
| Monitorowanie prądu resztkowego | Zintegrowane | Zintegrowane | Zintegrowane | Zintegrowane | Zintegrowane |
| Zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją w obwodzie DC | Zintegrowane | Zintegrowane | Zintegrowane | Zintegrowane | Zintegrowane |
| Zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją w obwodzie zasilania magazynu energii | Zintegrowane | Zintegrowane | Zintegrowane | Zintegrowane | Zintegrowane |
| Zabezpieczenie przed pracą wyspową | Zintegrowane | Zintegrowane | Zintegrowane | Zintegrowane | Zintegrowane |
| Zabezpieczenie nadprądowe obwodu AC | Zintegrowane | Zintegrowane | Zintegrowane | Zintegrowane | Zintegrowane |
| Zabezpieczenie przed zwarciem w obwodzie AC | Zintegrowane | Zintegrowane | Zintegrowane | Zintegrowane | Zintegrowane |
| Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe obwodu AC | Zintegrowane | Zintegrowane | Zintegrowane | Zintegrowane | Zintegrowane |
| Rozłącznik izolacyjny DC | Zintegrowane | Zintegrowane | Zintegrowane | Zintegrowane | Zintegrowane |
| Ogranicznik przepięć w obwodzie DC | Typ II | Typ II | Typ II | Typ II | Typ II |
| Ogranicznik przepięć w obwodzie AC | Typ II | Typ II | Typ II | Typ II | Typ II |
| Zdalne wyłączanie | Zintegrowane | Zintegrowane | Zintegrowane | Zintegrowane | Zintegrowane |
| Dane ogólne | |||||
| Zakres temperatury pracy (°C) | -35 ~ +60 | -35 ~ +60 | -35 ~ +60 | -35 ~ +60 | -35 ~ +60 |
| Wilgotność względna (%) | 0-100% | 0-100% | 0-100% | 0-100% | 0-100% |
| Maks. wysokość pracy n.p.m. (m) | 4000 | 4000 | 4000 | 4000 | 4000 |
| Metoda chłodzenia | Konwekcja naturalna | Konwekcja naturalna | Konwekcja naturalna | Konwekcja naturalna | Konwekcja naturalna |
| Wyświetlacz | LED, WLAN + APP | LED, WLAN + APP | LED, WLAN + APP | LED, WLAN + APP | LED, WLAN + APP |
| Komunikacja z BMS | RS485, CAN | RS485, CAN | RS485, CAN | RS485, CAN | RS485, CAN |
| Komunikacja z licznikiem | RS485 | RS485 | RS485 | RS485 | RS485 |
| Komunikacja z portalem | WiFi + LAN + Bluetooth | WiFi + LAN + Bluetooth | WiFi + LAN + Bluetooth | WiFi + LAN + Bluetooth | WiFi + LAN + Bluetooth |
| Masa (kg) | 23 | 23 | 25 | 25 | 25 |
| Wymiary (szer. × wys. × gł.) (mm) | 496 × 460 × 221 | 496 × 460 × 221 | 496 × 460 × 221 | 496 × 460 × 221 | 496 × 460 × 221 |
| Emisja hałasu (dB) | <30 | <30 | <45 | <45 | <45 |
| Topologia | Nieizolowany | Nieizolowany | Nieizolowany | Nieizolowany | Nieizolowany |
| Pobór mocy w nocy (W)*7 | <15 | <15 | <15 | <15 | <15 |
| Stopień ochrony IP | IP66 | IP66 | IP66 | IP66 | IP66 |
| Metoda montażu | Montaż ścienny | Montaż ścienny | Montaż ścienny | Montaż ścienny | Montaż ścienny |
*1: Maks. moc wejściowa, nieciągła, do 1.6 razy normalnej mocy.
*2: Dla systemu 1000V, maksymalne napięcie robocze wynosi 950V.
*3: Zgodnie z lokalnymi przepisami dotyczącymi sieci.
*4: Zakres napięcia wyjściowego: napięcie fazowe.
*5: Maksymalny prąd przemienny na wyjściu do obciążenia sieciowego wynosi odpowiednio 13A, 17.4A, 21.7A, 21.7A, 21.7A.
*6: Możliwe tylko przy dostatecznej mocy paneli fotowoltaicznych i baterii.
*7: Brak wyjścia awaryjnego.
GoodWe tworzy falowniki i systemy hybrydowe, łącząc prostotę instalacji z wysoką wydajnością, pomagając osiągnąć maksimum z posiadanych paneli PV. Firma GoodWe jest znanym producentem falowników fotowoltaicznych, które charakteryzują się zaawansowaną technologią konwersji energii oraz integracją z systemami magazynowania, co pozwala na efektywne zarządzanie energią. Systemy hybrydowe GoodWe umożliwiają jednoczesne wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych oraz z magazynów energii, co zwiększa niezależność energetyczną i stabilność dostaw prądu. Produkty tej marki są projektowane z myślą o łatwej instalacji i użytkowaniu, co zapewnia komfort oraz minimalne wymagania konserwacyjne dla użytkowników. GoodWe kładzie również duży nacisk na innowacje, regularnie wprowadzając nowe funkcje, które zwiększają efektywność energetyczną i niezawodność systemów PV. W rezultacie, produkty GoodWe są wybierane przez klientów poszukujących nowoczesnych, efektywnych i niezawodnych rozwiązań w zakresie energii odnawialnej.

