Moduł – HANERSUN – HN18RB-54HT-490W – bifacial – full black
| Producent | |
|---|---|
| Model | |
| Moc | |
| Fullblack | |
| Kolor ramy | |
| Sprawność | |
| Tier 1 | |
| Gwarancja produktowa | |
| Gwarancja liniowa | |
| Typ modułu | |
| Typ ogniwa PV | |
| Podwójne szkło | |
| Ilość BusBar | |
| Klasa niepalności | |
| Grubość ramy | |
| Wysokość | |
| Szerokość | |
| Wytrzymałość (Pa) | |
| Długość przewodu (+) | |
| Długość przewodu (-) | 200 mm |
| Ilość na palecie | |
| Ilość w kontenerze | |
| Waga | 23,5 kg |
| CN | 85414300 |
Brutto
Produkty uzupełniające
Szczegóły produktu
| Producent | |
|---|---|
| Model | |
| Moc | |
| Fullblack | |
| Kolor ramy | |
| Sprawność | |
| Tier 1 | |
| Gwarancja produktowa | |
| Gwarancja liniowa | |
| Typ modułu | |
| Typ ogniwa PV | |
| Podwójne szkło | |
| Ilość BusBar | |
| Klasa niepalności | |
| Grubość ramy | |
| Wysokość | |
| Szerokość | |
| Wytrzymałość (Pa) | |
| Długość przewodu (+) | |
| Długość przewodu (-) | 200 mm |
| Ilość na palecie | |
| Ilość w kontenerze | |
| Waga | 23,5 kg |
| CN | 85414300 |
HANERSUN Hitouch 5B HN18RB-54HT 475-500W
Moduł fotowoltaiczny HANERSUN Hitouch 5B z serii HN18RB-54HT o mocy 475–500 W reprezentuje zaawansowaną technologię ogniw typu BC (Back Contact) z budową dwustronną (Bifacial) i przezroczystym czarnym tyłem. Zapewnia maksymalną efektywność wykorzystania światła, nowoczesny wygląd oraz niezawodność potwierdzoną wieloletnimi gwarancjami i certyfikatami jakości.
Najważniejsze cechy HANERSUN Hitouch 5B HN18RB-54HT 475-500W:
- Wysoka sprawność modułu: Osiąga maksymalną sprawność do 24,5% dzięki konstrukcji ze wszystkimi stykami z tyłu (All Back Contact).
- Nowoczesny i estetyczny wygląd: Błyszcząca przednia powierzchnia ogniw nadaje instalacji elegancki, nowoczesny charakter w kolorze Transparent Black.
- Wytrzymałość mechaniczna: Certyfikowana odporność na obciążenia testowe do +5400 Pa (śnieg) i -2400 Pa (wiatr).
- Odporność na trudne warunki: Wysoka odporność na działanie soli, amoniaku, piasku, wysokich temperatur oraz dużej wilgotności.
- Bezpieczna eksploatacja: Zoptymalizowany projekt elektryczny i niższy prąd roboczy redukują ryzyko powstawania gorących punktów (hot-spotów) oraz mikropęknięć.
- Długoterminowa gwarancja: 15 lat gwarancji na produkt oraz 30-letnia liniowa gwarancja na moc wyjściową z niską roczną degradacją.
Dla kogo jest to dobry wybór?
Ten moduł jest doskonałym wyborem dla inwestorów poszukujących najwyższej wydajności oraz wyjątkowej estetyki w instalacjach fotowoltaicznych montowanych na dachach budynków mieszkalnych i komercyjnych. Sprawdza się w wymagających warunkach środowiskowych, oferując długoterminowe bezpieczeństwo energetyczne i maksymalny zwrot z inwestycji.
| Parametr | HN18RB-54HT475W | HN18RB-54HT480W | HN18RB-54HT485W | HN18RB-54HT490W | HN18RB-54HT495W | HN18RB-54HT500W |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Parametry elektryczne (STC) | ||||||
| Moc maksymalna (Pmax) (W) | 475 | 480 | 485 | 490 | 495 | 500 |
| Napięcie mocy maksymalnej (Vmp) (V) | 33,40 | 33,51 | 33,62 | 33,73 | 33,84 | 33,95 |
| Prąd mocy maksymalnej (Imp) (A) | 14,23 | 14,33 | 14,43 | 14,53 | 14,63 | 14,73 |
| Napięcie obwodu otwartego (Voc) (V) | 40,42 | 40,53 | 40,64 | 40,75 | 40,86 | 40,97 |
| Prąd zwarciowy (Isc) (A) | 14,88 | 14,98 | 15,08 | 15,18 | 15,28 | 15,38 |
| Sprawność modułu (%) | 23,3% | 23,5% | 23,8% | 24,0% | 24,3% | 24,5% |
| Tolerancja mocy (%) | 0~+3% | 0~+3% | 0~+3% | 0~+3% | 0~+3% | 0~+3% |
| Parametry mechaniczne | ||||||
| Typ ogniw | BC | BC | BC | BC | BC | BC |
| Liczba ogniw | 108 (2 × 9 × 6) | 108 (2 × 9 × 6) | 108 (2 × 9 × 6) | 108 (2 × 9 × 6) | 108 (2 × 9 × 6) | 108 (2 × 9 × 6) |
| Wymiary modułu (dł. × szer. × wys.) (mm) | 1800 × 1134 × 30 | 1800 × 1134 × 30 | 1800 × 1134 × 30 | 1800 × 1134 × 30 | 1800 × 1134 × 30 | 1800 × 1134 × 30 |
| Waga (kg) | 23,5 | 23,5 | 23,5 | 23,5 | 23,5 | 23,5 |
| Szkło przednie | 2,0 mm, wysoka przepuszczalność, powłoka AR, szkło wzmocnione termicznie | 2,0 mm, wysoka przepuszczalność, powłoka AR, szkło wzmocnione termicznie | 2,0 mm, wysoka przepuszczalność, powłoka AR, szkło wzmocnione termicznie | 2,0 mm, wysoka przepuszczalność, powłoka AR, szkło wzmocnione termicznie | 2,0 mm, wysoka przepuszczalność, powłoka AR, szkło wzmocnione termicznie | 2,0 mm, wysoka przepuszczalność, powłoka AR, szkło wzmocnione termicznie |
| Szkło tylne | 1,6 mm, szkło wzmocnione termicznie | 1,6 mm, szkło wzmocnione termicznie | 1,6 mm, szkło wzmocnione termicznie | 1,6 mm, szkło wzmocnione termicznie | 1,6 mm, szkło wzmocnione termicznie | 1,6 mm, szkło wzmocnione termicznie |
| Rama | Anodowany stop aluminium | Anodowany stop aluminium | Anodowany stop aluminium | Anodowany stop aluminium | Anodowany stop aluminium | Anodowany stop aluminium |
| Puszka przyłączeniowa | IP68 | IP68 | IP68 | IP68 | IP68 | IP68 |
| Przewody | 4,0 mm², +400/-200 mm | 4,0 mm², +400/-200 mm | 4,0 mm², +400/-200 mm | 4,0 mm², +400/-200 mm | 4,0 mm², +400/-200 mm | 4,0 mm², +400/-200 mm |
| Złącza | PV-ZH202B / MC4-EVO 2A / inne | PV-ZH202B / MC4-EVO 2A / inne | PV-ZH202B / MC4-EVO 2A / inne | PV-ZH202B / MC4-EVO 2A / inne | PV-ZH202B / MC4-EVO 2A / inne | PV-ZH202B / MC4-EVO 2A / inne |
| Parametry pracy i temperatury | ||||||
| Temperatura robocza (°C) | -40~+85 | -40~+85 | -40~+85 | -40~+85 | -40~+85 | -40~+85 |
| Maksymalne napięcie systemu (V DC) | 1500 | 1500 | 1500 | 1500 | 1500 | 1500 |
| Maksymalny prąd znamionowy bezpiecznika (A) | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 |
| Klasa odporności ogniowej | Klasa C | Klasa C | Klasa C | Klasa C | Klasa C | Klasa C |
| Współczynnik temperaturowy Pmax (%/°C) | -0,26 | -0,26 | -0,26 | -0,26 | -0,26 | -0,26 |
| Współczynnik temperaturowy Voc (%/°C) | -0,20 | -0,20 | -0,20 | -0,20 | -0,20 | -0,20 |
| Współczynnik temperaturowy Isc (%/°C) | +0,05 | +0,05 | +0,05 | +0,05 | +0,05 | +0,05 |
| Pakowanie | ||||||
| Liczba sztuk na palecie | 37 | 37 | 37 | 37 | 37 | 37 |
| Liczba sztuk w kontenerze 40′ HC | 888 | 888 | 888 | 888 | 888 | 888 |
Standardowe warunki testowania (STC): natężenie promieniowania 1000 W/m², temperatura ogniwa 25°C, masa powietrza AM1.5.

