Inwerter – GOODWE – GW6000-EH_HYBRID – 1 fazowy – hybrydowy – HV
Szczegóły produktu
EH PLUS+
EH PLUS+ to seria jednofazowych falowników hybrydowych GoodWe o mocy 3,6–6 kW, przeznaczonych do domowych instalacji fotowoltaicznych. Umożliwiają zwiększenie autokonsumpcji energii, ograniczanie szczytowego poboru mocy oraz zasilanie rezerwowe z przełączaniem w czasie poniżej 10 ms. Chłodzenie bez wentylatorów zapewnia cichą pracę, a integracja z inteligentnym domem wspiera zarządzanie energią.
Najważniejsze zalety EH PLUS+
- Zasilanie rezerwowe: znamionowa moc pozorna 3600–6000 VA w zależności od modelu oraz czas przełączania poniżej 10 ms.
- Dwa układy MPPT: zakres napięcia pracy 100–550 V i maksymalny prąd wejściowy 16 A na każdy MPPT.
- Współpraca z akumulatorami litowo-jonowymi: zakres napięcia akumulatora 85–460 V, maksymalny ciągły prąd ładowania i rozładowania 25 A oraz kompatybilność między innymi z GoodWe Lynx Home F.
- Sprawność maksymalna 97,6%: sprawność europejska wynosi 97%, a maksymalna sprawność przetwarzania energii z akumulatora na prąd przemienny — 96,6%.
- Zintegrowane zabezpieczenia: ochrona przed pracą wyspową, odwrotną polaryzacją PV i akumulatora, zwarciem po stronie AC oraz ochrona przeciwprzepięciowa typu II po stronie DC i typu III po stronie AC.
- Kompaktowa, bezwentylatorowa konstrukcja: chłodzenie przez konwekcję naturalną, wymiary 354 × 433 × 147 mm, masa 17 kg i stopień ochrony IP65.
Dla kogo jest to dobry wybór?
EH PLUS+ to propozycja dla właścicieli domowych instalacji fotowoltaicznych, którzy chcą zwiększyć zużycie własnej energii i korzystać z magazynowania w kompatybilnym akumulatorze. Seria odpowiada również na potrzeby gospodarstw domowych poszukujących zasilania rezerwowego z czasem przełączania poniżej 10 ms oraz integracji z inteligentnym domem.
| Parametr | GW3600N-EH | GW5000N-EH | GW6000N-EH |
|---|---|---|---|
| Dane wejściowe akumulatora | |||
| Typ akumulatora | Li-Ion | ||
| Napięcie znamionowe akumulatora (V) | 350 | ||
| Zakres napięcia akumulatora (V) | 85 ~ 460 | ||
| Napięcie rozruchowe (V) | 85 | ||
| Liczba wejść akumulatora | 1 | ||
| Maksymalny ciągły prąd ładowania (A) | 25 | ||
| Maksymalny ciągły prąd rozładowania (A) | 25 | ||
| Maksymalna moc ładowania (W) | 6000 | ||
| Maksymalna moc rozładowania (W) | 3600 | 5000 | 6000 |
| Dane wejściowe DC | |||
| Maksymalna moc wejściowa (W) | 5400 | 7500 | 9000 |
| Maksymalne napięcie wejściowe (V) | 580 | ||
| Zakres napięcia pracy MPPT (V) | 100 ~ 550 | ||
| Napięcie rozruchowe (V) | 85 | ||
| Znamionowe napięcie wejściowe (V) | 380 | ||
| Maksymalny prąd wejściowy na MPPT (A) | 16 | ||
| Maksymalny prąd zwarciowy na MPPT (A) | 21,2 | ||
| Liczba układów MPPT | 2 | ||
| Liczba łańcuchów na MPPT | 1 | ||
| Dane wyjściowe AC (praca z siecią) | |||
| Znamionowa moc wyjściowa (W) | 3600 | 5000 | 6000 |
| Znamionowa moc pozorna oddawana do sieci (VA) | 3600 | 5000 | 6000 |
| Maksymalna moc pozorna oddawana do sieci (VA) | 3600 / 3960¹ | 5000 / 5500¹ | 6000 / 6600¹ |
| Maksymalna moc pozorna pobierana z sieci (VA) | 7200 (ładowanie 3.6kW, wyjście rezerwowe 3.6kW) | 10000 (ładowanie 5kW, wyjście rezerwowe 5kW) | 12000 (ładowanie 6kW, wyjście rezerwowe 6kW) |
| Znamionowe napięcie wyjściowe (V) | 230 (±2%) | ||
| Znamionowa częstotliwość sieci AC (Hz) | 50 / 60 | ||
| Maksymalny prąd AC oddawany do sieci (A) | 16,0 / 18.0¹ | 21,7 / 24.0¹ | 26,1 / 28.7¹ |
| Maksymalny prąd AC pobierany z sieci (A) | 32 | 43,4 | 52,2 |
| Współczynnik mocy | ~1 (regulowany od 0,8 wyprzedzającego do 0,8 opóźniającego) | ||
| Maksymalne całkowite zniekształcenia harmoniczne (%) | <3% | ||
| Dane wyjściowe AC (zasilanie rezerwowe) | |||
| Znamionowa moc pozorna (VA) | 3600 | 5000 | 6000 |
| Maksymalna wyjściowa moc pozorna bez sieci (VA) | 3600 (4320@60sec) | 5000 (6000@60sec) | 6000 (7200@60sec) |
| Maksymalny prąd wyjściowy (A) | 15,7 | 21,7 | 26,1 |
| Znamionowe napięcie wyjściowe (V) | 230 (±2%) | ||
| Znamionowa częstotliwość wyjściowa (Hz) | 50 / 60 (±0,2%) | ||
| Zniekształcenia napięcia wyjściowego THDv przy obciążeniu liniowym (%) | <3% | ||
| Sprawność | |||
| Sprawność maksymalna (%) | 97,6% | ||
| Sprawność europejska (%) | 97,0% | ||
| Maksymalna sprawność przetwarzania energii z akumulatora na AC (%) | 96,6% | ||
| Sprawność MPPT (%) | 99,9% | ||
| Zabezpieczenia | |||
| Monitorowanie prądu łańcuchów PV | Integrated | ||
| Wykrywanie rezystancji izolacji PV | Integrated | ||
| Monitorowanie prądu różnicowego | Integrated | ||
| Ochrona przed odwrotną polaryzacją PV | Integrated | ||
| Ochrona przed odwrotną polaryzacją akumulatora | Integrated | ||
| Ochrona przed pracą wyspową | Integrated | ||
| Zabezpieczenie nadprądowe AC | Integrated | ||
| Zabezpieczenie zwarciowe AC | Integrated | ||
| Zabezpieczenie nadnapięciowe AC | Integrated | ||
| Rozłącznik DC | Integrated | ||
| Ochrona przeciwprzepięciowa DC | Type II | ||
| Ochrona przeciwprzepięciowa AC | Type III | ||
| Zdalne wyłączenie | Integrated | ||
| Warunki pracy | |||
| Zakres temperatury pracy (°C) | -25 ~ +60 | ||
| Wilgotność względna (%) | 0 ~ 95% | ||
| Maksymalna wysokość pracy (m) | 3000 | ||
| Sposób chłodzenia | Natural Convection | ||
| Stopień ochrony | IP65 | ||
| Komunikacja i interfejsy | |||
| Interfejs użytkownika | LED, APP | ||
| Komunikacja z BMS | RS485, CAN | ||
| Komunikacja z licznikiem | RS485 | ||
| Komunikacja z portalem | WiFi / Ethernet (Optional) | ||
| Wymiary i masa | |||
| Masa (kg) | 17 | ||
| Wymiary (szer. × wys. × gł.) (mm) | 354 × 433 × 147 | ||
| Sposób montażu | Wall Mounted | ||
| Dane ogólne | |||
| Topologia | Non-isolated | ||
| Pobór własny w nocy (W) | <10 | ||
¹ Wartości dla CEI 0-21. Dla VDE-AR-N 4105 i NRS097-2-1 moc oddawana do sieci jest ograniczona do 4600 VA. Domyślna komunikacja BMS: CAN; użycie RS485 wymaga wymiany odpowiedniego przewodu komunikacyjnego. Pobór własny w nocy podano bez zasilania wyjścia rezerwowego. Bez podłączonego akumulatora falownik rozpoczyna oddawanie energii do sieci dopiero przy napięciu PV >200 V.
GoodWe tworzy falowniki i systemy hybrydowe, łącząc prostotę instalacji z wysoką wydajnością, pomagając osiągnąć maksimum z posiadanych paneli PV. Firma GoodWe jest znanym producentem falowników fotowoltaicznych, które charakteryzują się zaawansowaną technologią konwersji energii oraz integracją z systemami magazynowania, co pozwala na efektywne zarządzanie energią. Systemy hybrydowe GoodWe umożliwiają jednoczesne wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych oraz z magazynów energii, co zwiększa niezależność energetyczną i stabilność dostaw prądu. Produkty tej marki są projektowane z myślą o łatwej instalacji i użytkowaniu, co zapewnia komfort oraz minimalne wymagania konserwacyjne dla użytkowników. GoodWe kładzie również duży nacisk na innowacje, regularnie wprowadzając nowe funkcje, które zwiększają efektywność energetyczną i niezawodność systemów PV. W rezultacie, produkty GoodWe są wybierane przez klientów poszukujących nowoczesnych, efektywnych i niezawodnych rozwiązań w zakresie energii odnawialnej.

