Jednostka pomocnicza – SOLAREDGE – SESUK – RW00INNN4 SYNERGY TECHNOLOGY (w/RSD)
| Producent | |
|---|---|
| Urządzenie hybrydowe | |
| Szerokość netto | |
| Głębokość netto | |
| Wysokość netto | |
| Waga | 33,86 kg |
| CN | 85044095 |
Brutto
Produkty uzupełniające
Szczegóły produktu
| Producent | |
|---|---|
| Urządzenie hybrydowe | |
| Szerokość netto | |
| Głębokość netto | |
| Wysokość netto | |
| Waga | 33,86 kg |
| CN | 85044095 |
SolarEdge Falownik trójfazowy z technologią synergii SE50K/SE66.6K/SE90K/SE100K/SE120K
Trójfazowy falownik z technologią synergii od SolarEdge to zaawansowane rozwiązanie zaprojektowane z myślą o dużych instalacjach fotowoltaicznych. Urządzenie łączy w sobie wysoką wydajność, modułową konstrukcję ułatwiającą montaż oraz zaawansowane funkcje bezpieczeństwa i monitorowania na poziomie modułu. Dzięki temu zapewnia maksymalną efektywność energetyczną oraz bezproblemową eksploatację w wymagających warunkach.
Najważniejsze cechy SolarEdge SE50K/SE66.6K/SE90K/SE100K/SE120K:
- Wysoka wydajność: Sprawność maksymalna falownika osiąga wartość do 98,3%, a sprawność europejska wynosi do 98%.
- Modułowa konstrukcja: Lekka budowa obejmująca 2 lub 3 jednostki synergiczne oraz urządzenie do zarządzania synergią umożliwia łatwy montaż w dwie osoby.
- Niezależne działanie jednostek: Samodzielna praca każdej jednostki synergicznej wydłuża czas bezawaryjnej pracy systemu i ułatwia jego obsługę.
- Zaawansowane bezpieczeństwo: Wbudowane czujniki temperatury wykrywające awarie w okablowaniu, ochrona przed skutkami zwarć łukowych oraz funkcja szybkiego wyłączania.
- Kompleksowa ochrona przepięciowa: Zintegrowane zabezpieczenia przeciwprzepięciowe RS485 i moduły SPD DC typu 2, z opcjonalnymi modułami AC typu 2 oraz funkcją ograniczania PID.
- Pełny monitoring: Wbudowana funkcja monitorowania na poziomie modułu z komunikacją przez sieć Ethernet lub komórkową za pomocą aplikacji mobilnej SetApp.
Dla kogo jest to dobry wybór?
Ten falownik stanowi optymalny wybór dla inwestorów realizujących duże komercyjne oraz przemysłowe projekty fotowoltaiczne, które wymagają najwyższego poziomu bezpieczeństwa, elastyczności montażowej i precyzyjnego monitorowania pracy systemu. Dzięki modułowej budowie i szerokiemu zakresowi mocy od 50 do 120 kW, urządzenie doskonale sprawdza się w rozbudowanych instalacjach trójfazowych, gwarantując niezawodność i maksymalny zwrot z inwestycji.
| Parametr | SE50K | SE66.6K | SE90K | SE100K | SE120K |
|---|---|---|---|---|---|
| Seria numerów katalogowych | SEXXK-RWX0IXXXX | SEXXK-RWX0IXXXX | SEXXK-RWX0IXXXX | SEXXK-xxx81xxxx | SEXXK-xxx81xxxx |
| WYJŚCIE | |||||
| Znamionowa czynna moc wyjściowa AC (W) | 50000 | 66600 | 90000 | 100000 | 120000 |
| Maksymalna pozorna moc wyjściowa AC (VA) | 50000 | 66600 | 90000 | 100000 | 120000 |
| Napięcie wyjściowe AC — faza-faza / faza-neutralny (znamionowo) (V) | 380 / 220, 400 / 230 | 380 / 220, 400 / 230 | 380 / 220, 400 / 230 | 480 / 277 | 480 / 277 |
| Napięcie wyjściowe AC — zakres faza-faza / faza-neutralny (V) | 304-437 / 176-253, 320-460 / 184-264,5 | 304-437 / 176-253, 320-460 / 184-264,5 | 304-437 / 176-253, 320-460 / 184-264,5 | 432-529 / 249-305 | 432-529 / 249-305 |
| Częstotliwość AC (Hz) | 50/60 ± 5% | 50/60 ± 5% | 50/60 ± 5% | 50/60 ± 5% | 50/60 ± 5% |
| Maksymalny ciągły prąd wyjściowy na fazę (A) | 72,5 | 96,5 | 130,5 | 120 | 145 |
| Połączenia linii wyjściowych AC | 3W + PE, 4W + PE | 3W + PE, 4W + PE | 3W + PE, 4W + PE | 3W + PE, 4W + PE | 3W + PE, 4W + PE |
| Obsługiwane sieci | Gwiazda: TN-C, TN-S, TN-C-S, TT, IT; Trójkąt: IT | Gwiazda: TN-C, TN-S, TN-C-S, TT, IT; Trójkąt: IT | Gwiazda: TN-C, TN-S, TN-C-S, TT, IT; Trójkąt: IT | Gwiazda: TN-C, TN-S, TN-C-S, TT, IT; Trójkąt: IT | Gwiazda: TN-C, TN-S, TN-C-S, TT, IT; Trójkąt: IT |
| Maksymalny prąd różnicowy (mA) | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 |
| Monitoring sieci, zabezpieczenie pracy w wyspie, konfigurowalny współczynnik mocy i wartości progowe | Tak | Tak | Tak | Tak | Tak |
| Całkowite zniekształcenie harmoniczne (%) | < 3 | < 3 | < 3 | < 3 | < 3 |
| Zakres współczynnika mocy | ± od 0,8 do 1 | ± od 0,8 do 1 | ± od 0,8 do 1 | ± od 0,8 do 1 | ± od 0,8 do 1 |
| WEJŚCIE | |||||
| Maksymalna moc DC (STC) falownik / jednostka synergiczna (W) | 75000 / 37500 | 100000 / 50000 | 135000 / 45000 | 150000 / 50000 | 180000 / 60000 |
| Beztransformatorowe, nieuziemione | Tak | Tak | Tak | Tak | Tak |
| Maksymalne napięcie wejściowe DC (V) | 1000 | 1000 | 1000 | 1000 | 1000 |
| Znamionowe napięcie wejściowe DC (V) | 750 | 750 | 750 | 850 | 850 |
| Maksymalny prąd wejściowy (A) | 2 × 36,25 | 2 × 48,25 | 3 × 43,5 | 3 × 48,25 | 3 × 48,25 |
| Zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją | Tak | Tak | Tak | Tak | Tak |
| Detekcja zwarć doziemnych | Czułość 167 kΩ na jednostkę synergiczną | Czułość 167 kΩ na jednostkę synergiczną | Czułość 167 kΩ na jednostkę synergiczną | Czułość 167 kΩ na jednostkę synergiczną | Czułość 167 kΩ na jednostkę synergiczną |
| Maksymalna sprawność falownika (%) | 98,3 | 98,3 | 98,3 | 98,1 | 98,1 |
| Sprawność europejska (ważona) (%) | 98 | 98 | 98 | 98 | 98 |
| Nocny pobór mocy (W) | < 8 | < 8 | < 12 | < 12 | < 12 |
| POZOSTAŁE FUNKCJE | |||||
| Obsługiwane interfejsy komunikacyjne | 2 × RS485, Ethernet, Wi-Fi (opcjonalnie), sieć komórkowa (opcjonalnie) | 2 × RS485, Ethernet, Wi-Fi (opcjonalnie), sieć komórkowa (opcjonalnie) | 2 × RS485, Ethernet, Wi-Fi (opcjonalnie), sieć komórkowa (opcjonalnie) | 2 × RS485, Ethernet, Wi-Fi (opcjonalnie), sieć komórkowa (opcjonalnie) | 2 × RS485, Ethernet, Wi-Fi (opcjonalnie), sieć komórkowa (opcjonalnie) |
| Inteligentne zarządzanie energią | Ograniczenie eksportu mocy | Ograniczenie eksportu mocy | Ograniczenie eksportu mocy | Ograniczenie eksportu mocy | Ograniczenie eksportu mocy |
| Uruchomienie falownika | Aplikacja mobilna SetApp z wbudowanym punktem dostępowym Wi-Fi | Aplikacja mobilna SetApp z wbudowanym punktem dostępowym Wi-Fi | Aplikacja mobilna SetApp z wbudowanym punktem dostępowym Wi-Fi | Aplikacja mobilna SetApp z wbudowanym punktem dostępowym Wi-Fi | Aplikacja mobilna SetApp z wbudowanym punktem dostępowym Wi-Fi |
| Ochrona przed łukiem elektrycznym | Wbudowana, konfigurowalna (zgodnie z UL1699B) | Wbudowana, konfigurowalna (zgodnie z UL1699B) | Wbudowana, konfigurowalna (zgodnie z UL1699B) | Wbudowana, konfigurowalna (zgodnie z UL1699B) | Wbudowana, konfigurowalna (zgodnie z UL1699B) |
| Szybkie wyłączanie | Opcjonalnie (automatyczne po odłączeniu od sieci AC) | Opcjonalnie (automatyczne po odłączeniu od sieci AC) | Opcjonalnie (automatyczne po odłączeniu od sieci AC) | Opcjonalnie (automatyczne po odłączeniu od sieci AC) | Opcjonalnie (automatyczne po odłączeniu od sieci AC) |
| Regulator PID | Godziny nocne, wbudowany | Godziny nocne, wbudowany | Godziny nocne, wbudowany | Godziny nocne, wbudowany | Godziny nocne, wbudowany |
| Ochrona przepięciowa RS485 (porty 1+2) | Typ II, wymienna, zintegrowana | Typ II, wymienna, zintegrowana | Typ II, wymienna, zintegrowana | Typ II, wymienna, zintegrowana | Typ II, wymienna, zintegrowana |
| Zabezpieczenie przepięciowe DC | Typ II, wymienne, zintegrowane | Typ II, wymienne, zintegrowane | Typ II, wymienne, zintegrowane | Typ II, wymienne, zintegrowane | Typ II, wymienne, zintegrowane |
| Zabezpieczenie przepięciowe AC | Typ II, wymienne, opcjonalne | Typ II, wymienne, opcjonalne | Typ II, wymienne, opcjonalne | Typ II, wymienne, opcjonalne | Typ II, wymienne, opcjonalne |
| Bezpieczniki DC (jednobiegunowe) | 25 A, opcjonalnie | 25 A, opcjonalnie | 25 A, opcjonalnie | 25 A, opcjonalnie | 25 A, opcjonalnie |
| Rozłącznik DC | Opcjonalnie | Opcjonalnie | Opcjonalnie | Opcjonalnie | Opcjonalnie |
| ZGODNOŚĆ Z NORMAMI | |||||
| Bezpieczeństwo | IEC-62109-1, IEC-62109-2, AS3100 | IEC-62109-1, IEC-62109-2, AS3100 | IEC-62109-1, IEC-62109-2, AS3100 | IEC-62109-1, IEC-62109-2, AS3100 | IEC-62109-1, IEC-62109-2, AS3100 |
| Podłączenie do sieci | EN50549-1, EN50549-2, VDE-AR-N 4105, VDE-AR-N 4110, VDE V 0126-1-1, CEI 0-21, CEI 0-16, TOR Erzeuger Typ A+B, G99 Type A+B, G99 (NI) Type A, VFR 2019 | EN50549-1, EN50549-2, VDE-AR-N 4105, VDE-AR-N 4110, VDE V 0126-1-1, CEI 0-21, CEI 0-16, TOR Erzeuger Typ A+B, G99 Type A+B, G99 (NI) Type A, VFR 2019 | EN50549-1, EN50549-2, VDE-AR-N 4105, VDE-AR-N 4110, VDE V 0126-1-1, CEI 0-21, CEI 0-16, TOR Erzeuger Typ A+B, G99 Type A+B, G99 (NI) Type A, VFR 2019 | EN50549-1, EN50549-2, VDE-AR-N 4105, VDE-AR-N 4110, VDE V 0126-1-1, CEI 0-21, CEI 0-16, TOR Erzeuger Typ A+B, G99 Type A+B, G99 (NI) Type A, VFR 2019 | EN50549-1, EN50549-2, VDE-AR-N 4105, VDE-AR-N 4110, VDE V 0126-1-1, CEI 0-21, CEI 0-16, TOR Erzeuger Typ A+B, G99 Type A+B, G99 (NI) Type A, VFR 2019 |
| Kompatybilność elektromagnetyczna (EMC) | IEC61000-6-2, IEC61000-6-3 klasa A, IEC61000-3-11, IEC61000-3-12 | IEC61000-6-2, IEC61000-6-3 klasa A, IEC61000-3-11, IEC61000-3-12 | IEC61000-6-2, IEC61000-6-3 klasa A, IEC61000-3-11, IEC61000-3-12 | IEC61000-6-2, IEC61000-6-3 klasa A, IEC61000-3-11, IEC61000-3-12 | IEC61000-6-2, IEC61000-6-3 klasa A, IEC61000-3-11, IEC61000-3-12 |
| RoHS | Tak | Tak | Tak | Tak | Tak |
| PARAMETRY INSTALACJI | |||||
| Liczba jednostek synergicznych na falownik | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 |
| Przewód AC — przekrój / średnica zewnętrzna (Al lub Cu) | Przekrój do 120/70 mm²; średnica zewnętrzna 30-50 / 12-20 mm | Przekrój do 120/70 mm²; średnica zewnętrzna 30-50 / 12-20 mm | Przekrój do 120/70 mm²; średnica zewnętrzna 30-50 / 12-20 mm | Przekrój do 120/70 mm²; średnica zewnętrzna 30-50 / 12-20 mm | Przekrój do 120/70 mm²; średnica zewnętrzna 30-50 / 12-20 mm |
| Wejście DC (falownik / jednostka synergiczna) | 8 / 4 pary MC4 lub dławica (2 pary / 1 para, przekrój do 50 mm², Al lub Cu, średnica zewnętrzna 12-20 mm) | 8 / 4 pary MC4 lub dławica (2 pary / 1 para, przekrój do 50 mm², Al lub Cu, średnica zewnętrzna 12-20 mm) | 12 / 4 pary MC4 lub dławica (3 pary / 1 para, przekrój do 50 mm², Al lub Cu, średnica zewnętrzna 12-20 mm) | 12 / 4 pary MC4 lub dławica (3 pary / 1 para, przekrój do 50 mm², Al lub Cu, średnica zewnętrzna 12-20 mm) | 12 / 4 pary MC4 lub dławica (3 pary / 1 para, przekrój do 50 mm², Al lub Cu, średnica zewnętrzna 12-20 mm) |
| Wymiary (wys. × szer. × gł.) (mm) | Jednostka synergiczna: 558 × 328 × 273, Urządzenie do zarządzania synergią: 360 × 560 × 295 | Jednostka synergiczna: 558 × 328 × 273, Urządzenie do zarządzania synergią: 360 × 560 × 295 | Jednostka synergiczna: 558 × 328 × 273, Urządzenie do zarządzania synergią: 360 × 560 × 295 | Jednostka synergiczna: 558 × 328 × 273, Urządzenie do zarządzania synergią: 360 × 560 × 295 | Jednostka synergiczna: 558 × 328 × 273, Urządzenie do zarządzania synergią: 360 × 560 × 295 |
| Masa (kg) | Jednostka synergiczna: 32, Urządzenie do zarządzania synergią: 18 | Jednostka synergiczna: 32, Urządzenie do zarządzania synergią: 18 | Jednostka synergiczna: 32, Urządzenie do zarządzania synergią: 18 | Jednostka synergiczna: 32, Urządzenie do zarządzania synergią: 18 | Jednostka synergiczna: 32, Urządzenie do zarządzania synergią: 18 |
| Zakres temperatur pracy (°C) | od -40 do +60 | od -40 do +60 | od -40 do +60 | od -40 do +60 | od -40 do +60 |
| Chłodzenie | Wentylator (wymienny) | Wentylator (wymienny) | Wentylator (wymienny) | Wentylator (wymienny) | Wentylator (wymienny) |
| Emisja hałasu (dBA) | < 67 | < 67 | < 67 | < 67 | < 67 |
| Stopień ochrony | IP65 (na zewnątrz i wewnątrz) | IP65 (na zewnątrz i wewnątrz) | IP65 (na zewnątrz i wewnątrz) | IP65 (na zewnątrz i wewnątrz) | IP65 (na zewnątrz i wewnątrz) |
| Montaż | Dołączony wspornik | Dołączony wspornik | Dołączony wspornik | Dołączony wspornik | Dołączony wspornik |
* Jeśli wymagany jest zewnętrzny wyłącznik różnicowoprądowy (RCD), jego wartość wyzwalania musi wynosić ≥ 200 mA dla modeli SE50K i SE66.6K oraz ≥ 300 mA dla modeli SE90K, SE100K i SE120K.
SolarEdge projektuje innowacyjne falowniki i optymalizatory, maksymalizujące uzysk energii z paneli PV oraz ułatwiające monitorowanie i zarządzanie instalacją. Firma SolarEdge jest liderem w dziedzinie technologii solarnej, oferując zaawansowane rozwiązania, które zwiększają efektywność i niezawodność systemów fotowoltaicznych. Falowniki SolarEdge charakteryzują się wysoką sprawnością konwersji energii oraz inteligentnym zarządzaniem przepływem energii, co pozwala na maksymalne wykorzystanie dostępnej mocy słonecznej. Optymalizatory mocy SolarEdge umożliwiają indywidualne zarządzanie każdym panelem PV, eliminując straty energii spowodowane cieniowaniem czy różnymi warunkami pracy poszczególnych modułów. Dzięki zaawansowanym systemom monitoringu, użytkownicy mogą na bieżąco śledzić wydajność swoich instalacji, co pozwala na optymalizację produkcji energii i szybkie wykrywanie ewentualnych problemów. SolarEdge kładzie również duży nacisk na zrównoważony rozwój, oferując produkty, które wspierają redukcję emisji CO₂ i promują ekologiczne źródła energii. W rezultacie, rozwiązania SolarEdge są wybierane przez klientów poszukujących nowoczesnych, efektywnych i niezawodnych systemów fotowoltaicznych.

