Inwerter – SOLAREDGE – Nexis NX20K – RW000CYN4 – hybrydowy – HV
| Producent | |
|---|---|
| Moc znamionowa | |
| Zasilanie | |
| Urządzenie hybrydowe | |
| Tryb pracy off-grid | |
| Gwarancja | |
| Szerokość netto | |
| Głębokość netto | |
| Wysokość netto | |
| CAN | |
| RS485 | |
| SPD Typ II | |
| AFCI | |
| Zakres napięcia MPPT | |
| Maksymalny prąd wejściowy na MPPT [A] | |
| Maksymalna moc wejściowa [W] | |
| Sprawność europejska | |
| CN | 85044086 |
Brutto
Szczegóły produktu
| Producent | |
|---|---|
| Moc znamionowa | |
| Zasilanie | |
| Urządzenie hybrydowe | |
| Tryb pracy off-grid | |
| Gwarancja | |
| Szerokość netto | |
| Głębokość netto | |
| Wysokość netto | |
| CAN | |
| RS485 | |
| SPD Typ II | |
| AFCI | |
| Zakres napięcia MPPT | |
| Maksymalny prąd wejściowy na MPPT [A] | |
| Maksymalna moc wejściowa [W] | |
| Sprawność europejska | |
| CN | 85044086 |
Nexis
Nexis to trójfazowy, beztransformatorowy falownik SolarEdge przeznaczony do domowych instalacji fotowoltaicznych, z obsługą magazynu energii i zasilania awaryjnego. Wbudowany system zarządzania energią EMS umożliwia zarządzanie energią w instalacji. Zintegrowane interfejsy komunikacyjne obejmują między innymi LAN, Wi-Fi oraz sieć mesh SolarEdge Home.
Najważniejsze zalety Nexis
- Zakres mocy serii: nominalna moc wyjściowa AC wynosi 8–20 kVA, a maksymalna moc DC modułów fotowoltaicznych w warunkach STC wynosi 16–40 kW, w zależności od modelu.
- Sprawność: maksymalna sprawność falownika wynosi 99,0%, a europejska sprawność ważona mieści się w zakresie 98,4–98,75%, w zależności od modelu.
- Obsługa magazynu energii: maksymalna moc ładowania DC wynosi 28 kW, a moc rozładowania na potrzeby zasilania awaryjnego wynosi 20 kW.
- Zasilanie awaryjne: maksymalna moc wyjściowa AC przy napięciu 230/400 V wynosi 20 kVA. Czas przełączenia na zasilanie awaryjne wynosi ≤ 50 ms, a automatyczny czas przejścia z interfejsem zasilania awaryjnego wynosi ≤ 3 s.
- Zintegrowane zabezpieczenia: ogranicznik przepięć DC typu 2 z alertem w platformie monitoringu, zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją, detekcja zwarć doziemnych oraz wykrywanie zwarć łukowych AFCI.
- Gwarancja: karta produktu podaje 10-letni okres gwarancji.
Dla kogo jest to dobry wybór?
Nexis jest przeznaczony dla właścicieli domów korzystających z instalacji fotowoltaicznej, którzy potrzebują trójfazowego falownika z wbudowanym zarządzaniem energią. Obsługa magazynu energii i trybu zasilania awaryjnego odpowiada również potrzebom gospodarstw domowych planujących magazynowanie energii oraz zasilanie poza siecią.
| Parametr | NX8K | NX10K | NX13K | NX15K | NX17K | NX20K |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dane wyjściowe AC – sieć | ||||||
| Nominalna moc wyjściowa AC (VA) | 8000 | 10,000 | 12,990 | 15,000 | 17,000 | 20,000 |
| Maksymalna moc wyjściowa AC na fazę (VA) | 2667 | 3333 | 4330 | 5000 | 5667 | 6667 |
| Znamionowe napięcie wyjściowe AC między fazami (V) | 380 / 400 / 480 | |||||
| Znamionowe napięcie wyjściowe AC faza–przewód neutralny (V) | 220 / 230 / 277 | |||||
| Zakres napięcia wyjściowego AC faza–przewód neutralny (V) | 184 – 305 | |||||
| Częstotliwość AC (Hz) | 51,5 | |||||
| Maksymalny ciągły prąd wyjściowy na fazę (A) | 29,0 | |||||
| Zakres współczynnika mocy (cos φ) | ± 0,1 do 1 | |||||
| Próg detekcji prądu różnicowego / skoku prądu różnicowego (mA) | 300 / 30 | |||||
| Maksymalny prąd zwarciowy na fazę (A) | 14,8 | 18,5 | 24 | 29 | 31 | 35 |
| Obsługiwane sieci | 3 / N / PE (WYE z neutralnym), TT, TNS, TN-C-S | |||||
| Monitorowanie sieci, zabezpieczenie przed pracą wyspową i bank nastaw | Tak | |||||
| Kategoria przepięcia | II | |||||
| Dane wyjściowe AC – zasilanie awaryjne poza siecią | ||||||
| Maksymalna moc wyjściowa AC przy 230 / 400 V (VA) | 20,000 | |||||
| Maksymalna moc wyjściowa AC przy 277 / 480 V (VA) | 24,000 | |||||
| Maksymalna moc wyjściowa AC na fazę przy 230 V (VA) | 6667 | |||||
| Znamionowe napięcie wyjściowe AC między fazami / faza–przewód neutralny (V) | 380 / 220, 400 / 230, 480 / 277 | |||||
| Zakres napięcia wyjściowego AC faza–przewód neutralny (V) | 184 – 305 | |||||
| Częstotliwość AC (Hz) | 51,5 | |||||
| Maksymalny ciągły prąd wyjściowy na fazę (A) | 29,0 | |||||
| Próg detekcji prądu różnicowego / skoku prądu różnicowego (mA) | 300 / 30 | |||||
| Obsługiwane sieci | 3 / N / PE (WYE z neutralnym), TT, TNS, TN-C-S | |||||
| Czas przełączenia na zasilanie awaryjne (ms) | ≤ 50 | |||||
| Automatyczny czas przejścia zasilania awaryjnego z interfejsem zasilania awaryjnego (s) | ≤ 3 | |||||
| Dane wejściowe DC – PV | ||||||
| Maksymalna moc DC modułów w warunkach STC (W) | 16,000 | 20,000 | 26,000 | 30,000 | 34,000 | 40,000 |
| Konstrukcja beztransformatorowa, nieuziemiona | Tak | |||||
| Zakres napięcia wejściowego DC (V) | 715 – 950 | |||||
| Znamionowe napięcie wejściowe DC (V) | 750 | |||||
| Maksymalny prąd wejściowy na falownik / port DC (A) | 22,4 / 40 | 28 / 40 | 36,3 / 40 | 41,9 / 40 | 47,5 / 40 | 55,9 / 40 |
| Zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją | Tak | |||||
| Ochrona przeciwprzepięciowa DC | Zintegrowana, typu 2 zgodnie z IEC/EN 61643-31, z alertem w Platformie Monitoringu | |||||
| Czułość detekcji zwarć doziemnych (kΩ) | 167 | |||||
| Kategoria przepięcia | II | |||||
| Sprawność | ||||||
| Maksymalna sprawność falownika (%) | 99,0 | |||||
| Sprawność europejska ważona (%) | 98,4 | 98,6 | 98,65 | 98,7 | 98,75 | |
| Dane wejściowe magazynu energii | ||||||
| Obsługiwane akumulatory | SolarEdge Nexis Battery | |||||
| Maksymalna liczba stosów akumulatorów na falownik | 4 | |||||
| Maksymalna liczba bloków akumulatorowych na stos | 4 | |||||
| Maksymalna liczba bloków akumulatorowych na falownik | 16 | |||||
| Maksymalna moc ładowania DC (W) | 28,000 | |||||
| Maksymalna moc rozładowania dla sieci / zasilania awaryjnego (W) | 8000 / 20,000 | 10,000 / 20,000 | 12,990 / 20,000 | 15,000 / 20,000 | 17,000 / 20,000 | 20,000 / 20,000 |
| Zakres napięcia wejściowego DC (V) | 715 – 950 | |||||
| Znamionowe napięcie DC (V) | 750 | |||||
| Maksymalny ciągły prąd na port DC (A) | 40 | |||||
| Komunikacja z magazynem energii | CAN | |||||
| Kompatybilność | ||||||
| Obsługiwane optymalizatory mocy | Wyłącznie optymalizatory SolarEdge serii S i P (tylko optymalizatory 1:1) | |||||
| Maksymalna liczba optymalizatorów mocy na łańcuch | 50 | |||||
| Obsługiwane liczniki | SE_MTR-3Y-400V-B (wersja oprogramowania 0,79 lub wyższa) MTR-240-3PC1-D-A-MW (wersja oprogramowania 1,0.105 lub wyższa; tylko komunikacja przewodowa do 10/26) Licznik wewnętrzny interfejsu zasilania awaryjnego BI-EU3P (wersja oprogramowania 1,062 lub wyższa) | |||||
| Komunikacja | ||||||
| Zintegrowane interfejsy komunikacyjne | 1 x RS485 Modbus, 1 x RS485/CAN (selektywne, SunSpec do sterowania OSD), 1 x CAN, LAN, Wi-Fi, sieć mesh SolarEdge Home we wspólnej antenie zintegrowanej z falownikiem | |||||
| Opcjonalne interfejsy komunikacyjne | Modem LTE | |||||
| Gwarancja | ||||||
| Gwarancja na produkt (lata) | 10 | |||||
| Certyfikaty i zgodność z normami | ||||||
| Bezpieczeństwo | IEC 62109 | |||||
| Wykrywanie i przerywanie łuku prądu stałego (AFCI) | IEC 63027 | |||||
| Normy dotyczące przyłączania do sieci | VDE-AR-N 4105:2018-11, TOR Stromerzeugungsanlagen Typ A Version 1,3, NA/EEA-NE7 – CH 2020, EN 50549-1 | |||||
Moc znamionowa i tabliczka znamionowa są określane podczas uruchomienia. Obsługa maksymalnej liczby stosów akumulatorów wymaga oczekiwanego wydania kompatybilnego oprogramowania. Lista norm przyłączeniowych jest niepełna z powodu urwanego tekstu OCR.
SolarEdge projektuje innowacyjne falowniki i optymalizatory, maksymalizujące uzysk energii z paneli PV oraz ułatwiające monitorowanie i zarządzanie instalacją. Firma SolarEdge jest liderem w dziedzinie technologii solarnej, oferując zaawansowane rozwiązania, które zwiększają efektywność i niezawodność systemów fotowoltaicznych. Falowniki SolarEdge charakteryzują się wysoką sprawnością konwersji energii oraz inteligentnym zarządzaniem przepływem energii, co pozwala na maksymalne wykorzystanie dostępnej mocy słonecznej. Optymalizatory mocy SolarEdge umożliwiają indywidualne zarządzanie każdym panelem PV, eliminując straty energii spowodowane cieniowaniem czy różnymi warunkami pracy poszczególnych modułów. Dzięki zaawansowanym systemom monitoringu, użytkownicy mogą na bieżąco śledzić wydajność swoich instalacji, co pozwala na optymalizację produkcji energii i szybkie wykrywanie ewentualnych problemów. SolarEdge kładzie również duży nacisk na zrównoważony rozwój, oferując produkty, które wspierają redukcję emisji CO₂ i promują ekologiczne źródła energii. W rezultacie, rozwiązania SolarEdge są wybierane przez klientów poszukujących nowoczesnych, efektywnych i niezawodnych systemów fotowoltaicznych.

