Moduł – TCL – HSM-ND54-DR500 – bifacial
| Producent | |
|---|---|
| Model | |
| Moc | |
| Fullblack | |
| Kolor ramy | |
| Sprawność | |
| Tier 1 | |
| Gwarancja produktowa | |
| Gwarancja liniowa | |
| Typ modułu | |
| Typ ogniwa PV | |
| Podwójne szkło | |
| Ilość BusBar | |
| Klasa niepalności | |
| Grubość ramy | |
| Wysokość | |
| Szerokość | |
| Wytrzymałość (Pa) | |
| Długość przewodu (+) | |
| Długość przewodu (-) | 1200 mm |
| Ilość na palecie | |
| Ilość w kontenerze | |
| Waga | 27 kg |
| CN | 85414300 |
Brutto
Szczegóły produktu
| Producent | |
|---|---|
| Model | |
| Moc | |
| Fullblack | |
| Kolor ramy | |
| Sprawność | |
| Tier 1 | |
| Gwarancja produktowa | |
| Gwarancja liniowa | |
| Typ modułu | |
| Typ ogniwa PV | |
| Podwójne szkło | |
| Ilość BusBar | |
| Klasa niepalności | |
| Grubość ramy | |
| Wysokość | |
| Szerokość | |
| Wytrzymałość (Pa) | |
| Długość przewodu (+) | |
| Długość przewodu (-) | 1200 mm |
| Ilość na palecie | |
| Ilość w kontenerze | |
| Waga | 27 kg |
| CN | 85414300 |
Panel fotowoltaiczny TCL Solar T Class HSM-ND54-DR
Moduł fotowoltaiczny TCL Solar T Class HSM-ND54-DR500 to panel bifacjalny w konstrukcji szkło-szkło, oparty na ogniwach N-type TOPCon. Przy mocy znamionowej 500 W i sprawności 22,5% jest przeznaczony do instalacji wymagających wysokiej gęstości mocy przy zachowaniu trwałości mechanicznej. Moduł pracuje w systemach do 1500 V DC (IEC), co wspiera projektowanie dłuższych stringów w instalacjach komercyjnych i przemysłowych.
Najważniejsze cechy TCL Solar T Class HSM-ND54-DR:
- Dwustronna konstrukcja — moduł bifacjalny (Pmax/Isc: 80% +/-5%, Voc: 98% +/-2%) pozwala wykorzystać światło odbite; przy założeniu 5% uzysku bifacjalnego osiąga 525 W, a przy 10% do 550 W.
- Sprawność panelu — 22,5% przy mocy 500 W; parametry STC: Vmpp 33,70 V, Impp 14,84 A, Voc 39,92 V, Isc 15,81 A.
- Wytrzymała konstrukcja — szkło-szkło 2,0 mm + 2,0 mm (powłoka antyrefleksyjna) oraz czarna anodowana rama aluminiowa 30 mm; wymiary 1961 × 1134 mm, masa 27 kg.
- Zapewniona niezawodność — skrzynka przyłączeniowa IP68 z 3 diodami bocznikującymi, złącza Stäubli MC4-EVO2A, maks. prąd bezpiecznika 30 A; współczynnik temperaturowy mocy -0,29%/°C.
- Długoterminowe wsparcie gwarancyjne — 25 lat gwarancji produktowej oraz 30 lat gwarancji liniowej na moc.
- Odporność na ekstremalne warunki pogodowe — obciążenie śniegiem 5400 Pa (z przodu) i wiatrem 2400 Pa (przód/tył) oraz odporność na grad 25 mm przy 23 m/s; klasa niepalności Class A.
Dla kogo jest to dobry wybór?
Model HSM-ND54-DR500 jest przeznaczony do projektów C&I oraz farm PV, szczególnie tam, gdzie można wykorzystać uzysk z tylnej strony (jasne podłoże, konstrukcje naziemne). Kompatybilność z systemami 1500 V ułatwia dobór inwerterów stringowych i optymalizację długości łańcuchów. Konstrukcja glass-glass oraz wysoka odporność mechaniczna wspierają zastosowania na dachach przemysłowych i instalacjach narażonych na obciążenia śniegiem oraz wiatrem.
| Parametr | HSM-ND54-DR485 | HSM-ND54-DR490 | HSM-ND54-DR495 | HSM-ND54-DR500 | HSM-ND54-DR505 | HSM-ND54-DR510 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Moc znamionowa (Pnom) (W) | 485 W | 490 W | 495 W | 500 W | 505 W | 510 W |
| Sprawność panelu (%) | 21,8% | 22,0% | 22,3% | 22,5% | 22,7% | 22,9% |
| Napięcie znamionowe (Vmpp) (V) | 33,10 V | 33,30 V | 33,50 V | 33,70 V | 33,90 V | 34,10 V |
| Prąd znamionowy (Impp) (A) | 14,66 A | 14,72 A | 14,78 A | 14,84 A | 14,90 A | 14,96 A |
| Napięcie obwodu otwartego (Voc) (V) | 39,34 V | 39,50 V | 39,70 V | 39,92 V | 40,14 V | 40,36 V |
| Prąd zwarciowy (Isc) (A) | 15,60 A | 15,67 A | 15,74 A | 15,81 A | 15,88 A | 15,95 A |
| Parametry BNPI | ||||||
| Moc znamionowa (Pnom) (W) | 532 W | 537 W | 543 W | 548 W | 553 W | 558 W |
| Napięcie obwodu otwartego (Voc) (V) | 39,56 V | 39,71 V | 39,93 V | 40,13 V | 40,34 V | 40,54 V |
| Prąd zwarciowy (Isc) (A) | 17,02 A | 17,08 A | 17,17 A | 17,24 A | 17,31 A | 17,38 A |
| Uzysk z konstrukcji dwustronnej | ||||||
| Pmax, 5% uzysku z konstrukcji dwustronnej (W) | 509 W | 515 W | 520 W | 525 W | 530 W | 536 W |
| Isc, 5% uzysku z konstrukcji dwustronnej (A) | 16,38 A | 16,45 A | 16,53 A | 16,60 A | 16,67 A | 16,75 A |
| Pmax, 10% uzysku z konstrukcji dwustronnej (W) | 534 W | 539 W | 545 W | 550 W | 556 W | 561 W |
| Isc, 10% uzysku z konstrukcji dwustronnej (A) | 17,16 A | 17,24 A | 17,31 A | 17,39 A | 17,47 A | 17,55 A |
| Dane Mechaniczne | ||||||
| Konstrukcja dwustronna (Pmax/lsc) | 80% +/-5% | 80% +/-5% | 80% +/-5% | 80% +/-5% | 80% +/-5% | 80% +/-5% |
| Konstrukcja dwustronna (Voc) | 98% +/-2% | 98% +/-2% | 98% +/-2% | 98% +/-2% | 98% +/-2% | 98% +/-2% |
| Maksymalne napięcie systemu (V) | 1500 V IEC | 1500 V IEC | 1500 V IEC | 1500 V IEC | 1500 V IEC | 1500 V IEC |
| Ogniwa słoneczne | N-Type TOPCon | N-Type TOPCon | N-Type TOPCon | N-Type TOPCon | N-Type TOPCon | N-Type TOPCon |
| Szkło | 2,0 mm 2,0 mm, szkło wzmocnione o wysokiej przepuszczalności ciepła, powłoka antyrefleksyjna | 2,0 mm 2,0 mm, szkło wzmocnione o wysokiej przepuszczalności ciepła, powłoka antyrefleksyjna | 2,0 mm 2,0 mm, szkło wzmocnione o wysokiej przepuszczalności ciepła, powłoka antyrefleksyjna | 2,0 mm 2,0 mm, szkło wzmocnione o wysokiej przepuszczalności ciepła, powłoka antyrefleksyjna | 2,0 mm 2,0 mm, szkło wzmocnione o wysokiej przepuszczalności ciepła, powłoka antyrefleksyjna | 2,0 mm 2,0 mm, szkło wzmocnione o wysokiej przepuszczalności ciepła, powłoka antyrefleksyjna |
| Temperatura Pracy (°C) | -40°C do +85°C | -40°C do +85°C | -40°C do +85°C | -40°C do +85°C | -40°C do +85°C | -40°C do +85°C |
| Temperatura Testowanie (IEC TS 63126) (°C) | -40°C do +70°C | -40°C do +70°C | -40°C do +70°C | -40°C do +70°C | -40°C do +70°C | -40°C do +70°C |
| Skrzynka przyłączeniowa | IP-68, 3 diody bocznikujące | IP-68, 3 diody bocznikujące | IP-68, 3 diody bocznikujące | IP-68, 3 diody bocznikujące | IP-68, 3 diody bocznikujące | IP-68, 3 diody bocznikujące |
| Maksymalny prąd nominalny bezpiecznika (A) | 30 A | 30 A | 30 A | 30 A | 30 A | 30 A |
| Złącze | Stäubli MC4-EVO2A | Stäubli MC4-EVO2A | Stäubli MC4-EVO2A | Stäubli MC4-EVO2A | Stäubli MC4-EVO2A | Stäubli MC4-EVO2A |
| Masa (kg) | 27 kg | 27 kg | 27 kg | 27 kg | 27 kg | 27 kg |
| Temperaturowy współczynnik mocy (% / °C) | -0,29% / °C | -0,29% / °C | -0,29% / °C | -0,29% / °C | -0,29% / °C | -0,29% / °C |
| Temperaturowy współczynnik napięcia (% / °C) | -0,25%/ °C | -0,25%/ °C | -0,25%/ °C | -0,25%/ °C | -0,25%/ °C | -0,25%/ °C |
| Temperaturowy współczynnik natężenia prądu (% / °C) | 0,045% / °C | 0,045% / °C | 0,045% / °C | 0,045% / °C | 0,045% / °C | 0,045% / °C |
| Maks. Obciążenie (Pa/kg/m²) | Wiatr: 2400 Pa, 245 kg/m² z przodu i z tyłu; Śnieg: 5400 Pa, 550 kg/m² z przodu | Wiatr: 2400 Pa, 245 kg/m² z przodu i z tyłu; Śnieg: 5400 Pa, 550 kg/m² z przodu | Wiatr: 2400 Pa, 245 kg/m² z przodu i z tyłu; Śnieg: 5400 Pa, 550 kg/m² z przodu | Wiatr: 2400 Pa, 245 kg/m² z przodu i z tyłu; Śnieg: 5400 Pa, 550 kg/m² z przodu | Wiatr: 2400 Pa, 245 kg/m² z przodu i z tyłu; Śnieg: 5400 Pa, 550 kg/m² z przodu | Wiatr: 2400 Pa, 245 kg/m² z przodu i z tyłu; Śnieg: 5400 Pa, 550 kg/m² z przodu |
| Odporność na uderzenia | Grad o średnicy 25 mm, przy prędkości 23 m/s | Grad o średnicy 25 mm, przy prędkości 23 m/s | Grad o średnicy 25 mm, przy prędkości 23 m/s | Grad o średnicy 25 mm, przy prędkości 23 m/s | Grad o średnicy 25 mm, przy prędkości 23 m/s | Grad o średnicy 25 mm, przy prędkości 23 m/s |
| Rama | Stop aluminium anodowany w kolorze czarnym | Stop aluminium anodowany w kolorze czarnym | Stop aluminium anodowany w kolorze czarnym | Stop aluminium anodowany w kolorze czarnym | Stop aluminium anodowany w kolorze czarnym | Stop aluminium anodowany w kolorze czarnym |
| Układ Opakowania | ||||||
| Liczba modułów na 1 paletę | 36 | 36 | 36 | 36 | 36 | 36 |
| Liczba modułów w 40ft HQ kontenerze | 24 | 24 | 24 | 24 | 24 | 24 |
| Liczba modułów w kontenerze/ liczba modułów na kontener | 864 | 864 | 864 | 864 | 864 | 864 |
| Testy i certyfikaty | ||||||
| Testy standardowe | IEC 61215, IEC 61730 | IEC 61215, IEC 61730 | IEC 61215, IEC 61730 | IEC 61215, IEC 61730 | IEC 61215, IEC 61730 | IEC 61215, IEC 61730 |
| Klasa odporności ogniowej | Class A (IEC 61730-2/ UL 790) | Class A (IEC 61730-2/ UL 790) | Class A (IEC 61730-2/ UL 790) | Class A (IEC 61730-2/ UL 790) | Class A (IEC 61730-2/ UL 790) | Class A (IEC 61730-2/ UL 790) |
| Klasa ochrony | Class II (IEC 61140) | Class II (IEC 61140) | Class II (IEC 61140) | Class II (IEC 61140) | Class II (IEC 61140) | Class II (IEC 61140) |
| Certyfikaty jakości | ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 45001-2018, Recycling | ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 45001-2018, Recycling | ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 45001-2018, Recycling | ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 45001-2018, Recycling | ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 45001-2018, Recycling | ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 45001-2018, Recycling |
| System zażądania bezpieczeństwem i higieną pracy Scheme | CE | CE | CE | CE | CE | CE |

